Jerry West: “Nowitzki’ye Saygım Var, Ancak Bir Doncic Değil”

1236
Jerry West: "Nowitzki'ye Saygım Var, Ancak Bir Doncic Değil"

Jerry West, Dallas Mavericks’in genç yıldızı Luka Doncic hakkında konuştu. West’e göre, 20 yaşındaki yıldız Dallas Mavericks tarihinin en iyi oyuncusu olacak.

West’e göre Doncic, Dallas’ın efsanesi Dirk Nowitzki’den daha iyi olacak. Bay Logo, Dirk’ten büyük bir saygı ile bahsetse de, Nowitzki’nin bir Doncic etkisi yaratmadığını söylüyor.

“Bir oyuncu onları bir playoff takımına dönüştürdü. Dallas’ın sahip olduğu en iyi oyuncu olacak. Nowitzki’ye büyük saygım var, ama Dirk o adam değil. ” 

“ Uzun zamandır varım ve çok sayıda özel oyuncu gördüm. Ligde herhangi bir zamanda kaç tane süperstar olur? Belki beş ya da altı. All-Starlar ve süperstarlar arasında bir fark var. Bir süperstar farklıdır ve onun (Luka Doncic) olduğu şey bu.”

Nowitzki, NBA’de tüm zamanların en skorer altıncı oyuncu olmasının yanı sıra Dallas’ta neredeyse her istatistik kategorisinde 1. durumda. Bir normal sezon MVP’si ödülü almış ve Dallas ile şampiyonluk kazanıp Finaller MVP’si olan Nowitzki, muhtemelen birkaç yıl sonra bir Hall of Fame oyuncusu olacak. Ancak West tüm bunlara rağmen, Doncic’in onu geçeceğini düşünüyor.

Basketbolculuk dönemi sonrasında yöneticilik becerisi ile de göz dolduran West, şu anda Los Angeles Clippers’ta danışmanlık yapmakta.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz