Indiana Pacers Son Nefeste Kazandı

179
NBA
Cavs kan kaybetmeye devam ediyor.

Indiana Pacers Bankers Life Fieldhouse’da konuk ettiği Cleveland Cavaliers’i, 97-95 skorla yenerek son 4 maçta 3.galibiyetini aldı. 20+ sayıları bulan farktan maçı çeviren Indiana, bu galibiyetle 8.sıradaki yerini de iyice sağlamlaştırdı. Bu sezon 3.defa Cleveland’ı yenme başarısını göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Cleveland’ın tabiri caizse serbest düşüşü devam ediyor. 20 sayılık farkı elinde tutamayan Cavs, böylelikle üst üste 3.mağlubiyetini de almış oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Indiana’da 22 Daren Collison 22 sayı, Victor Oladipo 19 sayı ve Lance Stephenson 16 sayı 11 ribauntla galibiyette büyük pay sahibi oldular. Cleveland’da LeBron James 27 sayı 8 ribaunt 11 asist ve Kevin Love 21 sayı 10 ribauntluk performansları yeterli olmadı. 17 dakika oyunda kalan Cedi Osman, 8 sayı, 5 ribaund ve 2 top çalma ile oynadı.

Orta mesafeli şutlarla sayılar bulan takımlar, daha ilk dakikalarda bu gece oyun estetiğinin üst düzey olacağı izlenimini verdiler. Cleveland aldığı ağır mağlubiyetler sonrası kendini toparlamış görünüyor. Indiana savunmada yumuşak kalınca, LeBron James ve arkadaşları bunu fırsata çevirip (18-0) seri yaptı ve çeyreğin bitimine 4.46 kala 24-6 skorla rakibine mola aldırdı. Mola sonrası Indiana daha bilinçli hücum etmeye başladı. Çeyreğin bitimine yaklaşık iki buçuk dakika kala milli oyuncumuz Cedi Osman maça dahil oldu. Kalan dakikalarda farkı biraz daha açan Cleveland çeyreği 34-12 önde tamamladı.

2.Çeyreğe iyi başlayan Indiana oldu. 1 dakika bile olmadan Cleveland gereksiz 3 faul yaptı. Cedi Osman ikinci çeyreğe ilk beşte başladı. Cleveland ilk dakikalarda hücumda bocalıyor. Al Jefferson Indiana hücumlarını iyi yönetiyor. Çeyreğin ortalarına gelirken Cleveland, Jeff Green’in sayılarıyla maçta dengeyi sağladı. İlk yarının bitimine 6.30 kala Cleveland 48-27 skorla mola aldı. Indiana moladan iyi döndü. Farkın biraz düşmesiyle Cleveland, yaklaşık 4 dakika kala 51-34 skorla molaya gitti. Mola sonrası Indiana, hücumda doğru atışlarla farkı indirmeye çalışıyor. Cleveland savunma sertliğinin düşmesiyle birlikte hücumda da istediğini bulmuş değil. Kalan dakikalarda karşılıklı sayılar sonrası Cleveland, ilk yarıyı 58-44 üstünlükle tamamladı.

Minnesota ve Toronto karşısında aldığı ağır mağlubiyetler sonrası hayal kırıklığı yaratan Cleveland, harika bir ilk yarıyı geride bıraktı. Süperstar LeBron James 14 sayı 4 ribaunt ve 8 asistle kendini buldu. Indiana cephesinden bakacak olursak savunma konsantrasyonu düşük ve hücumda da bir türlü Victor Oladipo’yu istediği gibi kullanamıyor. Savunma sertliğini artırıp eğer Cleveland’ı zorlama atışlara itebilirse maçı son topa kadar kovalama ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

3.Çeyreğe hızlı başlayan Indiana, Bogdanovic ve Sabonis’in sayılarıyla farkı tek hanelere düşürdü ve Cleveland çeyreğin bitimine yaklaşık 10 dakika kala 58-51 skorla erken mola aldı. Mola sonrası oyun temposu iyice yükseldi. Çeyreğin ortalarına gelirken Cleveland oyunu dengeledi. Indiana Daren Collison’un sayılarıyla farkı tek hanelere tutmaya devam ediyor. Cleveland çeyreğin bitimine 4.26 kala 72-65 skorla mola aldı.Mola sonrası Cedi Osman tekrar oyuna dahil oldu. Indiana harika hücum ediyor. Uzun süre sonra maçta ilk defa 74-74 skorla eşitlik sağlandı. Son saniyelerde Collison’un bulduğu sayıyla çeyreği 76-74 skorla önde kapayan Indiana oldu.

Final periyoduna Cedi Osman ve Kevin Love’ın sayılarıyla başlayan Cleveland, tekrar üstünlüğü eline aldı. Cedi Osman harika oynuyor. Maçın bitimine 8 dakika kala Stephenson ve LeBron James arasında gerginlik çıktı. Gerginlik sonrası LeBron teknik faul aldı. Oyundan iyice düşen Cleveland, bitime 7.22 kala 84-82 skorla molaya geride girdi. Mola sonrası iyi hücum eden Cleveland, tekrar üstünlüğü eline aldı ve 89-84 skorla bitime 5.48 kala takımlar molaya gitti. Collison Indiana hücumlarını iyi organize ediyor. Stephenson savunmada iyi işler yapıyor. Bu dakikalarda Clevleand hücumları aksamaya başladı. Bitime 2 dakika kala Victor Oladipo’nun 3 sayılık basketiyle 96-95 öne geçen Indiana oluyor. Son saniyeleri müthiş olan karşılaşmada 5 saniye kala hücumda topu eline alan LeBron James çizgi ihlali yaparak kazana bileceği maçı Indiana’ya hediye etti. Indiana 97-95 skorla zorda olsa maçı kazanmayı bildi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here