Baskonia, Olympiakos’u Paramparça Etti

247
THY EuroLeague
Baskonia, Olympiakos'a tarihi fark attı.

THY Euroleage’in 17. Haftasının kapanış maçında Baskonia’nın konuğu, Olympiakos oldu. Baskonia Özellikle ikinci periyotla beraber başlayan etkili ve müthiş oyunuyla Olympiakos’u tam 32 sayı farkla 86-54 mağlup etti. Bu galibiyetle Baskonia sekizinci galibiyetini alırken, Olympiakos ise sezonun beşinci yenilgisini aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Baskonia’da Johannes Voigtmann 19 sayı 5 ribauntla maçın adamı olurken, Rodrigue Beaubois 13 sayı, Vincent Poirier 13 sayı 9 ribaunt ile maçı tamamladı. Olympiakos’da Georgios Printezis 13 sayı 6 ribauntla maçı tamamladı.

Maça iyi başlayan Olympiakos oldu. 2 dakika yakaladığı 8-0 seriye, Baskonia 4-0 seri ile karşılık verdi. İlk dakikalarda Olympiakos kendi oyun tarzının uzağında olduğu, hızlı hücumlarla sayılar ürettiği dakikalar oldu. Birinci periyodun ilk 5 dakikası 13-7 Pire temsilcisi lehine geçti. Kalan dakikalar maç başındaki yüksek tempodan uzak takımların set hücumlarını yöneldiği dakikalar oldu. İlk periyot ev sahibi Baskonia adına potayı savunma sıkıntısının olduğu görüldü. Periyot 21-16 konuk takım galibiyetiyle bitti.

İkinci periyot maç başındaki gibi tempolu başladı. Karşılıklı basketlerin atıldığı periyotun ilk dakikalarında Baskonia, tempoyu arttirarak rakibi set oyunlarından uzaklaştırmaya çalıştığı görüldü. İlk 5 dakikalık bölümü Olympiakos 29-27 üstün tamamladı. Oyun temposunu sürekli yukarı çeken Baskonia bunun meyvesini savunmada da iyi durarak periyodun son 2 dakikasına, 7-0 seri ile skoru 34-30 yaparak aldı. Olympiakos’un periyodun son 3 dakikasında skor üretememesini iyi değerlendiren Baskonia devreyi 36-30 galip kapattı.

Baskonia adına yapılan 6 top çalma ve 9 hücum ribauntundan elde edilen ikinci şans sayıları, geride olduğu maçın ilk yarısını önde kapatmasını sağlayan etkenler oldu. Olympiakos’da ise ilk yarıda yapılan basit top kayıpları sonrası yenilen hızlı hücum sayıları başını ağrıtan en sorun oldu. Ev sahibinin temposuna ayak uydurmaya çalışması da Olympiakos adına ilk yarıda yapılan hatalarda biriydi.

Üçüncü periyoda da ikinci periyodun sonundaki gibi etkisiz hücumlar ve top kayıpları ile başlayan Olympiakos’a, Baskonia hızlı hücumlarla bulduğu sayılarla cezalandırdı. İlk 3 dakika Baskonia’ın 46-32 üstünlüğü ile geçti. Top kayıplarının devam ettiği üçüncü periyotta Baskonia yakaladığı serilerle farkı 5 dakika kala 19 sayıya çıkardı.(55-36) Kalan dakikaları savunma ve hücumda rezil ötesi performans sergileyen Olympiakos’u, maç başından beri harika yaptığı hızlı hücumlar ve kötü başladığı dış atışlarda da yüzdeli oynayarak cezalandıran Baskonia, maçı bitirdiği üçüncü periyodu 72-44 önde tamamladı.

Son periyot skorunda getirdiği moral bozukluğuyla Olympiakos’un şut yüzdesi giderek düştü. Son 5 dakikaya ev sahibi 33 farkla girdi.(80-47) Kalan dakikalarda farkı 30 sayılarda tutmayı başaran Baskonia, parkeden 86-54 ile galip ayrıldı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here