İlk Haftanın En İyi Oyuncuları Belli Oldu!

235

NBA’de ilk hafta geride kalırken, gösterdikleri performans neticesinde Doğu Konferası’nda Charlotte Hornets takımından Kemba Walker ve Batı Konferası’nda Denver Nuggets’dan Nikola Jokic, haftanın en iyi oyuncusu ödülüne layık görülen isimler oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sezona iyi başlayan ve oynadığı üç maçın ikisinden galibiyetle ayrılan Hornets’de en çok dikkat çeken isim takımın yıldızı Kemba Walker oldu. Üç maçta da süre alan Kemba, yakaladığı 35.3 sayı ve 5.3 asist ortalamalarıyla Doğu Konferası’ndaki en iyi oyuncu ödülünü kapmayı başardı. Ayrıca Kemba Walker, attığı on dokuz üç sayılık basketle de, NBA tarihinde ilk üç maçta en çok üç sayılık isabet bulan ilk oyuncu oldu.

Batı Konferasına damga vuran isim ise Nikola Jokic oldu. Denver Nuggets oynadığı üç maçı da kazanırken Jokic bu maçlarda yakalamış olduğu 26.3 sayı, 10 ribaund ve 7.3 asist ortalamalarıyla deyim yerindeyse takımını tek başına sırtladı. Jokic ayrıca geçtiğimiz gün şut kaçırmadan ve top kaybı yapmadan triple-double yaparak NBA tarihinde bir rekora imza atmıştı.

İşte ilk üç maç sonunda iki oyuncunun da göstermiş olduğu performanslar:

Kemba Walker: Milwakuee Bucks | 41 sayı – 4 asist – 2 ribaund

Orlando Magic | 26 sayı – 5 asist – 2 ribaund

Miami Heat | 39 sayı – 7 asist – 5 ribaund

Nikola Jokic: Los Angeles Clippers | 21 sayı – 8 ribaund – 5 asist

Golden State Warriors | 23 sayı – 11 ribaund – 6 asist

Phoenix Suns | 35 sayı – 12 ribaund – 11 asist

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here