Howard’ın Gözü Yükseklerde Değil

2273
NBA
Howard'ın gözü yükseklerde değil

Bir zamanlar Orlando Magic formasıyla ligin altını üstüne getiren, “Superman” lakaplı Dwight Howard şu sıralar eski ihtişamlı günlerinden hayli uzak. Orlando’nun 2009 NBA Finalleri’ne çıkmasında temsilcimiz Hidayet Türkoğlu ile birlikte baş rolü oynayan Howard, ligdeki en dominant karakterlerdendi. 2009-2011 yılları arasında üst üste 3 kez Yılın Savunma oyuncusu ödülünün sahibi oldu. Kariyeri Lakers’a gitmesinin ardından düşüşe geçti ve yıllar geçtikçe bir takas parçası haline geldi. Son durağı olan Washington Wizards’ta tamamen dibe vurdu. Sosyal hayatı ile de hayli eleştirilen oyuncu geçtiğimiz günlerdeki sözleri ile şaşırttı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Artık herhangi bir NBA takımında ilk opsiyon olamayacağını kabullendiğini söyleyen Howard, eski süper yıldız egosuna sahip olmadığını da ekledi. Şu anda olduğu adama dönüşmesi için egosunu öldürmesi gerektiğini kabul ettiğini söyleyen oyuncunun bu açıklamalardan herhangi bir takımda rol oyuncusu olmayı hatta benchten de gelmeyi kabul edeceğini çıkartabiliriz. Bir süper yıldız için zor bir durum olsa da Howard fazlasıyla dağınık hayatıyla bundan daha iyisini umacak durumda da pek değil açıkçası.

Dwight Howard’ın bu açıklamalarına ne kadar güvenebiliriz orası tartışılır. Biz güvensek dahi takımlar ona kontrat verme konusunda bu açıklamaları dikkate alacak mı yoksa Howard’ın NBA camiasındaki güvenilmezliği devam mı ediyor göreceğiz.

Zira Howard, medyaya verdiği demeçlerinin çok da ciddiye alınmaması gerektiğini geçtiğimiz senelerde fazlasıyla bize gösterdi. Bu konuda vukuatı hayli fazla olan oyuncu en son yazın üçlük çalışmaya başladığını, dış oyununu geliştirdiğini ve bambaşka bir Dwight Howard olarak karşımıza çıkacağını söylemişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here