Jazz, 4. Sırayı Garantileyen Clipppers’ı Mağlup Etti

Jazz, 4. Sırayı Garantileyen Clipppers'ı Mağlup Etti
Jazz, 4. Sırayı Garantileyen Clipppers'ı Mağlup Etti

Los Angeles – San Francisco turumun 6. ve son maçında yine Cryptocom Arena’daydım. Maçtan önce Dallas Mavericks’in yenilmesiyle Clippers, 4. sırayı garantilemişti. O yüzden maçın pek bir önemi de kalmamıştı aslında temsilcimiz Ömer Yurtseven’in oynaması bizim için önemliydi.

Sonucu 2 takımı da pek etkilemeyecek maça Clippers, Paul George önderliğinde hızlı başladı. Maçta 8 dakika oyunda kalan Paul George 10 sayı attı bu sayıları maçın ilk 7 dakikasında attı ve bu bölümde Clippers 9 sayı öne geçti. Bench’ten gelen Kenneth Lofton Jr farkı azaltmaya çalışsa da, ilk periyot 11 sayı farkla, 38-27 Clippers üstünlüğü ile tamamlandı.

2. periyoda Kenneth Jofton Jr’ın skorer oyunu devam ederken, Bazley de ona yardım edince fark azaltı ve periyodun ortasında Utah Jazz öne geçmeyi başardı. Periyodun ikinci yarısı karşılıklı basketlerle geçildi ve devre Jazz’in 61-60’lık üstünlüğü ile kapandı.

Ömer Yurtseven Jazz-Clippers 2024
Ömer Yurtseven Jazz-Clippers 2024

Utah Jazz, Johny Juzang ile sayılar bulurken periyodun başında Ömer Yurtseven’in smacı ve daha sonra attığı 2 serbest atış ile farkı 9’a çıkardı. Ömer Yurtseven oynadığı kısa sürede 10 ribaund alarak takımına önemli katkı sağladı. Kobe Brown ve Brandon Boston’ın üst üste attığı sayılara engel olamayan Jazz, farkın kapanmasına engel olamadı ve son periyoda sadece 1 sayı üstünlükle girebildi.

Maç Son Topa Kaldı

Son periyot skorda müthiş bir çekişmeye sahne oldu ve çok yakın geçen maçın son 5 dakikasında fark sadece 1 top idi. Clippers 3:11 kala Bones Hyland ile 105-104 öne geçti ama Kenneth Lofton’ın asisti üzerinden 3’lüğü bulan Jazz, yine Lofton’ın basketfaul’ü ile 3 sayı buldu ve 1:54 kala 5 sayı öne geçti. Clippers, kalan sürede Daniel Theis’ın smacı ve Brandon Boston’ın şutu ile farkı 1’e indirse de; son saniyelerde bulduğu şuttan yararlanamadı ve Utah Jazz maçı 110-109’luk skor ile kazandı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Tyronn Lue, “zor bir konferansta 4. sırayı almak önemliydi, 50 galibiyet alan 4 takımdan biriyiz ve ilk turda saha avantajını aldık” dedi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz