Houston Rockets’ın Yaz Dönemi Hamleleri

309
Houston Rockets
Houston Rockets'ın Yaz Dönemi Hamleleri

Geçtiğimiz sezonun konferans finalisti yaz ayında hareketli dönemler yaşadı.

Takımın kritik isimlerini kadroda tutmak için önemli harcamalarda bulunan Houston, 33 yaşındaki Chris Paul’a 4 yıllığa 160 milyon dolarlık maksimum kontrat verdi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Yaz boyu gel gitlere konu olan birçok tartışmaya yol açan Clint Capella’ya ise 5 yıllık 90 milyon dolarlık bir sözleşme yapıldı.

Takımda geçen sene önemli işlere imza atan Gerald Green ise bu senede kadroda olacak.

Gelenler oyuncularda dikkati çeken ilk isimse Carmelo Anthony. ‘OKC’de mi kalacak? Atlanta’ya mı gidiyor? Houston’a mı gidiyor?’ derken buranın yolunu tuttu. Benim çok ümidim kalmadı ama Carmelo bu her an her şeyi yapabilir.

Michael Carter-Williams’ı ise minimum kontrata 1 yıllığına kadroyu kattılar. Şut atmak konusunda büyük eksiği olan oyuncunun bu ekipte yapacakları merak konusu.

James Ennis’i de 1+1 yıllık (oyuncu opsiyonlu) sözleşmeyle kadro derinliği oluşturdular. NBA’de 6.sezonunu geçirecek forvet atletizmiyle öne çıksa da geçen sene 72 maçta 6.4 sayılık bir performans sergiledi.

Draft gecesi şutör gard De’anthony Melton ve kısa forvet Vincent Edwards’ı eklediler.

Gönderdikleri oyuncularda ise geçen senenin özellikle savunma dinamizmini oluşturan Luc Mbah a Moute (Clippers) ve takımın ilk beşinde yer alan Trevor Ariza (Suns) bulunuyor.

Özetlersek; geçen sene gayet başarılı işler yapan Houston, bu sene savunma dinamizmini oluşturan isimleri Carmelo Anthony’a yer açmak için takımdan gönderdi. 33 yaşındaki CP3 için verilen kontrat ve kısa süreli krize yol açan Capella olayı… Bu sene daha iyisini yapsalar bile uzun vadede sıkıntılar çıkacağını düşünüyorum.

Puan: 3/10

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikEn İyi Koç
Sonraki İçerikLampe, Tekrardan Çin’de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here