Houston Rockets Satıldı! İşte Yeni Sahibi

620
Houston Rockets Satıldı

NBA’in başarılı takımlarından ve bu sezon iddialı bir kadro kuran Houston Rockets’ın yeni sahibi belli oldu.

Yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kurmak için transfer döneminde önemli hamleler yapan, Clippers’ın süper yıldızı Chris Paul’ü Houston’a getiren ve takımın yıldızı James Harden ile sözleşme uzatan Houston Rockets’ın sahibi Leslie Alexander tarafından 17 Temmuz’da sürpriz bir şekilde satışa çıkan Rockets, 2.2 milyar dolar karşılığında Landry’s Inc. CEO’su ve dünyanın sayılı zenginlerinden biri olan Tilman Fertitta‘ya satıldı. 2.2 milyar dolar ücret aynı zamanda NBA tarihinde bir kulüp için ödenmiş en yüksek ücret olarak tarihe geçti.

Leslie Alexander, Houston Rockets’ın satılması konusunda milyarder Tilman Fertitta ile her konuda anlaşma sağlandığını resmi olarak duyurdu. Kulübün yeni sahibi Tilman Fertitta ise kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada; ” NBA’in bir parçası olmak benim için onurdur. Houston şehrine ve takıma hizmet etmek için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.  Takımın yeni sahibinin, yeni forma, arena, takım kadrosu, GM ve Koç, hatta şehir değişikliğine bile gidebilme imkanı bulunuyor.

Houston Rockets’ın yeni sahibi 60 yaşındaki Tilman Fertitta, Paige Fertitta ile evli ve dört çocuk babası. 2017 Forbes verilerine göre net serveti 3,1 milyar dolar olarak açıklanmış. Teksas doğumlu olan Tilman Fertitta, Billion Dollar Buyer adlı TV yarışma programında yer alıyor.

Houston Rockets Tilman Fertitta

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here