Houston Rockets, Jimmy Butler’ın Peşinde

426
Houston Rockets, Jimmy Butler'ın Peşinde

İki sezondur Golden State Warriors’a elenerek şampiyonluk umutlarını gelecek seneye bırakan Houston Rockets kadrosunu güçlendirmenin yollarını arıyor. İzlenecek yol kapsamında kadroya katmayı düşündükleri ilk isim ise bu yaz serbest oyuncu konumunda olan Jimmy Butler.

Chris Paul’un takımdan ayrılması ihtimaliyle oluşacak maaş boşluğunu yıldız bir isme önermek isteyen Rockets’ın ilk hedefi Jimmy Butler. Houston Chronicle’dan Brian Smith; Rockets’ın Butler’ı çok istediğini ve sahanın her iki tarafında takıma enerji vereceğini belirtti. Smith ayrıca, ”Rockets’ın Butler hevesi anlık bir şey değil. Onu takıma katmak için çok çabalayacaklar ve deyim yerindeyse bu transferde saldırgan bir tavır sergileyecekler. Butler’ı takıma inşa edip Batı’da yeni bir hanedanlık kurmak istiyorlar” açıklamalarını yaptı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Jimmy Butler’ın da sezon içerisinde James Harden ile sık sık diyalog halinde olduğu ve Houston Rockets’ın teklifini dinlemeye açık olduğu öğrenildi. Butler ayrıca geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından Houston şehrinde gezerken çektiği bir videoyu da yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Minnesota Timbewolves ile yaşadığı sorunlar sonrasında Philadelphia Sixers’a takas olan 29 yaşındaki deneyimli oyuncu bu sezon Sixers forması ile çıktığı 55 maçta 33.2 dakika süre alırken; 18.2 sayı, 5.3 ribaund, 4.0 asist ve 1.8 top çalma ortalamaları ile oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here