Durant Yoksa Kyrie de Yok!

1515
Durant Yoksa Kyrie de Yok!

NBA’de yaz aylarının hareketli takımlarından olması beklenen New York Knicks, sezon içinde de bu yaz agresif olacağının sinyallerini vermişti. Yaptıkları takaslarla bu yaz 2 tane maksimum kontrat verebilecek boşluğa sahip oldular. Bu 2 kontratın en büyük adayları ise geçen sezondan beri konuşuluyor. “Kyrie Irving&Kevin Durant” Drafttan da 1. sırada seçmeyi bekleyen ekip Zion Williamson’u da takıma katarak bir Big3 yaratma amacındaydı.

Bu üç isim Doğu Konferansında iddialı bir takım olmaya fazlasıyla yeterken, doğru eklemelerle Doğu Finali ve NBA Finali gerçekçi hedefler haline gelebilirdi. Ancak Knicks ilk darbeyi draft gecesi aldı. 1. sıradan seçmek için en yüksek yüzdeye sahiplerdi. Ancak 1.sıra New Orleans Pelicans olurken, Knicks 3. sırayla yetinmek zorunda kaldı. Sonrasında Durant’in Finallerde sakatlanması planları iyice bozdu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Şu an durumlar karmaşık bir hal aldı. Şöyle ki Durant yaklaşık bir sene basketbol oynamayacak. New York, Durant’e bunu göze alarak kontrat verse bile, Golden State’in de KD’ye maksimum kontrat önereceği söyleniyor. Bunların üzerine bir de Durant’in GSW tarafına daha yakın olduğu düşünülüyor.

New York Durant’in kapısından tamamen eli boş dönebilir. Yöneticiler de böyle bir durumda Kyrie’ye kontrat vermek konusunda kararsız. Tek başına takımı çıkarabileceği seviyeye güvenememiş ve farklı serbest oyunculara yönelmiş olabilirler. Ya da bu seneyi de tamamen es geçmeyi düşünüyor olabilirler ama taraftar uzun yıllardır büyük bir yıldız ve ve başarı bekliyor, dolayısıyla bunun için sabırları kaldığını hiç sanmıyorum.

Artık başarı şart. Ayrıca bu yaz serbest kalacak Kawhi Leonard, Kemba Walker, Tobias Harris ve Jimmy Butler gibi oyunculara da gidebilirler.Bu dörtlüden herhangi ikisi de taraftarı şimdilik tatmin eder diye düşünüyorum. Yıllardır kötü yönetimi ile eleştirilen New York Knicks bu yaz sürecini iyi yönetebilecek mi göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here