Houston Genel Menajeri Harden ve Jordan’ı Kıyasladı!

1300
Houston Genel Menajeri Harden ve Jordan’ı Kıyasladı!

Houston Rockets Genel Menajeri Darly Morey telefonla katıldığı bir programda James Harden ile Michael Jordan’ı kıyasladı.

Geçtiğimiz sezon müthiş bir performans göstererek kariyerinin en iyi rakamlarına ulaşan James Harden’a Houston Rockets Genel Menajeri Darly Morey’den büyük bir iltifat geldi. Morey, Harden’ın Jordan’dan daha iyi bir skorer olduğunu belirtirken, ”Skor üretme verimliliğinde James Harden NBA tarihinin kesinlikle en iyisi. Buna istatistiksel olarak da bakabiliriz. Harden’a bu konuda en yakın isim ise Wilt Chamberlain. Topu bu iki isme verdikten sonra skor üretmemeniz gerçekten imkansız” dedi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Michael Jordan bu konu hakkında henüz yorum yapmazken, vereceği yanıt şimdiden herkes tarafından merakla bekleniyor.

Michael Jordan NBA’de geçirdiği 14 sezonda 10 kez sayı kralı olurken, 1986-1987 senesinde kariyerinin en yüksek sayı ortalamasına ulaştı(37.1). Jordan kariyerinde %49.7 saha içi isabetiyle oynarken, üç sayılık atışlarda ise 32.7 ortalama tutturdu.

James Harden ise geçtiğimiz sezon kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi ve 36.1 sayı ortalaması yakaladı. İki kez sayı kralı olmayı başaran yıldız oyuncu; kariyerinde %44.3 saha içi ve %36.5 üçlük isabet yüzdesiyle mücadele etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here