Hidayet Türkoğlu’na Orlando Magic’den Dev Onur

582
Hidayet Türkoğlu'na Orlando Magic'den Dev Onur
Hidayet Türkoğlu'na Orlando Magic'den Dev Onur

Bizi yıllardır NBA’da başarı ile temsil eden Türk basketbolunun en önemli oyuncuların olan Hidayet Türkoğlu’na Orlando Magic’den Dev Onur. Hidayet Türkoğlu’nun eski takımı Orlando Magic, bugün özel bir tören ile unutulmaz oyuncusuna teşekkür etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bugün Amway Arena’da Portland Trail Blazers maçı öncesinde dev ekranda Hidayet Türkoğlu’nun görüntüleri yayınladı ve Orlando Magic’in CEO’su Alex Martins, eski oyuncularının takıma verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.

Hidayet Türkoğlu NBA
Hidayet Türkoğlu NBA

Basketbolu bıraktıktan sonra Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olarak Türk basketboluna hizmet vermeye devam Hido, Orlando taraftarları ve basketbol yazarları tarafından çok seviliyor. Özellikle 2009 NBA Playoff’ları performansını ne onlar ne de Magic CEO’su unutabilmiş.

Övgü dolu sözlerle onurlandırılan, Hidayet Türkoğlu için CEO Martins,  “Her zaman Magic tarihinin özel bir parçası olarak kalacak ve özellikle 2009 Doğu Konferansı şampiyonluğundaki rolü asla unutulmayacak. Hidayet’e, kulübe yaptığı katkı için teşekkür ediyoruz. Onun adına her şeyin iyi olmasını diliyoruz” dedi.

Orlando Magic taraftarının sevgi gösterileriyle ayakta alkışlalan Hidayet Türkoğlu, “Bu benim ve ailem için çok özel bir gece. Bir birey olarak, bir sporcu olarak daima böyle geceleri hayal edersiniz; NBA’da başarılı olmayı, güzel şeyler yapmayı ve insanlar tarafından, organizasyon tarafından, şehir tarafından ve taraftarlar tarafından fark edilmeyi.” dedi.

Orlando Magic’teki Etkisi

Türkoğlu, NBA kariyeri boyunca 997 maça çıktı ve bu maçların 497’sinde Orlando Magic forması giydi. 2009 yılında Orlando Magic ile NBA Finallerinde sahne alan yıldız oyuncu uzun boyuna rağmen müthiş top hakimiyeti yeteneği ve isabetli şutlarıyla ön plana çıkmıştı. 2009’da Magic, 14 sene sonra NBA finallerine çıkabilmişti ve 2009’dan sonra bir daha NBA Finallerine çıkamadı.

Amerikalı olmayan oyuncuların çok önemli işler yapmadığı yıllarda Hidayet yetenekleriyle özellikle de Orlando taraftarını etkilemişti. Çünkü o, Orlando Magic formasıyla en çok süre alan ve en çok 3’lük isabet bulan 4. oyuncu.  Çok yönlü bir oyuncu olan Hedo, Orlando Magic tarihinde en çok sayı atan, en çok ribaund alan, en çok asist yapan ve en çok forma giyen oyuncular listesinde de 6. sırada yer alıyor.

İşte O Anların Videosu :

Hidayet Türkoğlu’nun Kariyeri 2000–2015

2007 yılında 39 sayı ile NBA’da kariyer rekorunu kıran mili gururumuz, 2008 yılında aynı sayı ile kariyer rekorunu tekrarlamıştı. Hidayet’in kariyerindeki takımları, kazandığı ödülleri ve başarılarını bir kez daha hatırlayalım:

Hidayet Türkoğlu - Son Periyot
Hidayet Türkoğlu – Son Periyot

(1996 – 2000) Efes Pilsen
(2000 – 2003) Sacramento Kings
(2003 – 2004) San Antonio Spurs
(2004 – 2009) Orlando Magic
(2009 – 2010) Toronto Raptors
(2010 – 2010) Phoenix Suns
(2010 – 2014) Orlando Magic
(2014 – 2015) Los Angeles Clippers

Ödülleri ve Başarıları

2001 NBA Yılın İkinci Çaylak Beşi
2008 NBA En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu Ödülü (MIP)
2010 FIBA Turnuva En İyi Beşi

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Az bile yapmışlar, son 20 senede Orlando Magic’in 1 tane NBA finali var o da Hidayet döneminde. Hidayet Türkoğlu’na daha fazlası da yakışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here