2016 Euroleague Top 16 Grupları Belli Oldu

384
Euroleague Top 16 Grupları 2016
Euroleague Top 16 Grupları 2016

Az önce biten maçlardan sonra sonra Euroleague’in  normal sezonunu tamamlandı ve 2016 Euroleague Top 16 Grupları Belli Oldu. Daha önce gruplardaki tüm maçları, ikili ve üçlü averajları değerlendirerek Euroleague Top 16 için tüm ihtimaller etiketi altında hesaplamalarımızı yayınlalmıştık. Bu hesaplamalarda en ufak bir yanlışlık olmaması ve maç sonuçlarına göre Euroleague Top 16 gruplarının şekillenmesi bizim için önemliydi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Top 16 Grupları Nasıl Belirleniyor? Bu soruyu çok detaylı olarak açıklamıştık ama kısaca hatırlayalım. Formata göre 4 gruptan da gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar 8’erli olarak olarak 2 yeni grup oluşturuyor.

E Grubu : A1 ve C1 ile B2 ve D2 (E Grubunu MAVİ ile göstereceğiz.)

F Grubu : B1 ve D1 ile A2 ve C2 (F Grubunu KIRMIZI ile göstereceğiz.)

Kesinleşen Euroleague Top 16 Grupları

Euroleague Top 16 Grupları 2016
Euroleague Top 16 Grupları 2016

Euroleague’de Son Gün İçin Tüm İhtimaller

Lokomotiv Kuban  –  Barcelona 

(Lokomotiv Kuban 4 veya daha fazla fark yemezse E Grubu’na Fenerbahçe’nin grubuna geliyor. Aksi halde Fenerbahçe’nin Grubu’na Barcelona gelecek.

Kızılyıldız – Bayern Münih

( Yenen takım grubu 3. bitirip Fenerbahçe’nin grubunda olacak, yenilen takım elenecek.

Olympiacos – Anadolu Efes

Anadolu Efes yenerse grubunu 2. bitirecek ve Fenerbahçe’nin grubuna gelecek; Laboral 3. olup F Grubu’na gidecek.
Anadolu Efes, yenilirse grubunu 3. bitirecek ve F Grubu’na gidecek, Laboral 2. olup E Grubuna Fenerbahçe’nin Grubu’na gelecek

Unicaja Malaga – CSKA Moskova

Bu maçın galibi D grubunu 1. bitirecek ve F Grubu’nda yer alacak. Maçı kaybeden takım ise Fenerbahçe’nin Grubu’nda yer alacak.

Turgay Doğan

Twitter.com/TurgayDogan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Euroleague Top 16 grupları arasında şöyle bir durum var. Kolay gruba düştüm diye kimse sevinemiyor aslında; çünkü playoff’larda zor gruptan gelecek takım ile eşleşecek. Bence F grubundaki ilk 2 takım çok büyük ihtimaller Final Four oynar, çünkü E3 ve E4 ile eşleşecek. E grubu için aynısını söyleyemeyebiliriz. E2 ile F3 eşleşecek ve saha avantajı E2’de olması rağmen işi çok zor olacak.

    Tabi ki ilk aşamada gruptan çıkmak daha önemli, sonra ilk 2’ye girmek önemli; eğer grubu da lider bitirebilirsen ne ala.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here