Heurtel: Barcelona’daki Maçlar da Çok Çekişmeli Geçecek (Özel Röportaj)

342
Heurtel: Barcelona'daki Maçlar da Çok Çekişmeli Geçecek
Heurtel: Barcelona'daki Maçlar da Çok Çekişmeli Geçecek

Anadolu Efes ile Barcelona Lassa arasında oynanan Turkish Airline Euroleague play-off turunun 2. maçından sonra Barcelonalı Thomas Heurtel ile SonPeriyot.com okuyucuları için özel bir röportaj yaptık.

  • İstanbul’da eski takımına karşı oynamak nasıl bir his? 1. ve 2. maçlardaki taraftar desteği hakkında ne söyleyebilirsin?

Taraftarlar muhteşemdi. Çok iyi bir atmosfer var. Anadolu Efes bu sene çok iyi oynuyor, bunda taraftarların salonda takımlarını desteklemesinin mutlaka bir payı var. Eski takımıma karşı oynamak güzeldi.

  • Daha önce Anadolu Efes’te oynadın. Daha önce oynadığın Anadolu Efes ile şimdiki takım arasındaki temel farklar sence neler?
USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Ben Anadolu Efes’te oynarken playoff yapmıştık. Hep beraber harika bir yıl geçirdik, takımımız çok iyiydi fakat en sonunda hedefimize ulaşamadık. Bence bu yıl da Efes’in çok iyi bir takım kimyası var. Larkin, Micic ve Beabuois gibi çok iyi ve yetenekli oyuncuları var. Onlara karşı oynamak keyifli bir deneyim.

  • Normal sezon boyunca da Anadolu Efes ile ev sahibi avantajını elde etmek için mücadele ettiniz. Playoff’a girerken ev sahibi avantajını onlar kazandı ve serinin ilk maçında bunu korumayı başardılar. Ama şimdi ikinci maçı kazanarak ev sahibi avantajını onlardan aldınız. Bunu nasıl yorumlayabilirsin ve sence ev sahibi avantajına sahip olmak ne kadar önemli?

Evet, ev sahibi avantajına sahip olmak gayet önemli bizim için. İlk maç istediğimizi yapamadık ama ikinci maçta gayet iyi mücadele ederek kazandık ve durumu lehimize çevirmeyi başardık. Barcelona’da da önemli maçlarımız olacak ve dediğim gibi çok iyi bir takım kimyaları var, dikkatli olmamız gerekiyor.

  • Yani yine yakın geçen bir maç mı bekliyorsun?

Kesinlikle. İlk maç çok yakın ve kafa kafaya geçti, bu gece ikinci maç da aynı şekilde oldu. Kesinlikle Barcelona’da oynayacağımız maçlar çok çekişmeli ve kritik maçlar olacak.

  • Barcelona’da hücuma yön veren bir oyun tarzı ile oynuyorsun. Barcelona’daki en skorer oyuncusun ve aynı zamanda dakika başına yapılan asistlerde Euroleague’de üçüncü sıradasın. Bu durumu nasıl yönetiyorsun, üzerinde bu dengeyi sağlama konusunda bir baskı hissediyor musun?

Herkesin takımda kendine ait bir rolü var. Ben de şu an üstlendiğim rolün bana ait olduğunu düşünüyorum. Maçta herkesin sahaya katacakları gerçekten çok önemli bu yüzden takımda herkesin farklı rollere sahip olması fazlasıyla önemli. Tabii ki üzerimde baskı var fakat bu aynı zamanda rekabetin de verdiği bir his. Bazen daha iyi bazen daha kötü performans sergilememe neden olabiliyor. Hayat böyle bir şey.

  • Koç Pesic hakkında da bir soru sormak istiyorum. Pesic geldikten sonra neler değişti? Puan durumuna yansıyan bir değişme var. En büyük olumlu değişim ne oldu?

Evet, kesinlikle. Pesic takım kimyasını bence olumlu yönde etkiledi. Herkes oynamak istiyor. Oyunculara özgüven aşılıyor. Takımda birçok olumlu değişimin sebebi olduğunu söyleyebiliriz. Etkileyici bir tecrübesi var, yıllarca koçluk yapmış. Bizi nasıl oynatacağını ve yönlendireceğini çok iyi biliyor.

  • Senin için sezon içindeki en unutulmaz an neydi?

En unutulmaz an İspanya Kupası finaliydi. 17 sayı geriye düşmüştük. Geri dönerek kazandık. Üst üste 2 kere MVP oldum. Ailem ve eşim de oradaydı. Gerçekten çok özeldi.

  • İstanbul ve Türkiye ile ilgili neleri özledin?

Yemekler çok güzel, takım çok güzeldi. Antrenörden, fizyoterapiste kadar her şey çok güzeldi. Harika bir atmosfer vardı. Efes için en iyisini istiyorum.

  • Avrupa’nın en güzel şehirlerinden ikisinde de oynadın. Barcelona’yı ve İstanbul’u buluyorsun?

Evet iki şehir de çok güzel. İstanbul gerçekten çok güzel bir şehir. Barcelona da öyle. Montpellier’da yaşayan ailem Barcelona’ya daha yakın. Beni daha çok ziyaret edebiliyorlar. Bir de Türkçe konuşamıyorum. O yüzden Barcelona’ya daha yakınım.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here