Heat’in Yükselen Yıldızı Tyler Herro

1183
Heat'in Yükselen Yıldızı Tyler Herro

20 Ocak 2000 doğumlu Tyler Herro, 2019 draftında 13. Sıradan Miami Heat tarafından seçildi. Lise son sınıfı 32.9 Sayı, 7.4 Ribaund, 3.6 Asist ve 3.3 Top çalma ile tamamladı. Kendi şutunu yaratma konusunda iyi iş çıkartan Herro, Cluch anlarda da soğuk kanlılığı ve titremeyen güvenli elleri ile dikkati çekiyor.

Hızlı oynanan oyunlarda yüksek verime ulaşan Herro iş sete döndüğünde bir tık yokları oynuyor. Takım savunmasında oldukça iyi katkı vermesine ve pas aralarını fazlaca yapmasına rağmen, bire bir savunma konusunda zaafının olduğunu söyleyebiliriz. Ters eşleşmelerde takımın zayıf karnı olabiliyor. Zayıf fiziği onun savunmada biraz zorluyor diyebiliriz. Herro’nun henüz ilk yılı olduğunu ve aynı zamanda hücumda verimli oynayan bir oyuncu olduğunu düşünürsek bunları göz ardı edilebilecek zafiyetler olarak görebiliriz.

İstikrarlı bir performans sergilemesi ve yüksek yüzdelere sahip olması da Herro’nun artıları arasında. Bu sezon Heat ile 27 maça çıkan Herro, ortalama 29.1 dakika ile oldukça iyi süreler aldı. %41.7 ile hücum eden Herro’nun 3 sayı yüzdesi ise %37.5. Serbest atıştan da %86.9 ile isabet bulan Herro, bu sezon ve gelecek senelerde Heat’in hücumda etkin ve önemli oyuncularından biri olacak gibi duruyor.


Çaylak sezonunda olmasına rağmen hücumlarda tek başına sorumluluk alan ve takımın tıkandığı anlarda kilidi açmayı başarabilen Herro, gelecek için büyük umutlar vaat ediyor. Gelişimini devam ettirmesi halinde NBA’in önemli şutörleri arasında olacağına inanılan Herro’nun içinden maçta zaman zaman adeta bir Klay Thompson çıkıyor. Tıpkı Klay gibi isyan bayrağını kaldırdığında, GORA’daki yaklaşan Alev topuna dönüşüp maçın akıbetini değiştirebiliyor.
Butler’ın olduğu bir takımda gelişmek için çabalamayan bir oyuncunun işinin zor olduğunu da buradan Herro’ya iletmiş olalım.

Zaman bize ne gösterir bilinmez ama Heat maçlarını izlerken bir gözünüz Herro’nun üzerinde olursa size oldukça keyifli bir oyun sergileyecektir. 

Burhan TEZCAN

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz