Hapis Cezası Almış NBA Yıldızları

2898

NBA oyuncuları zaman zaman suçlara karışabiliyor hatta ciddi suçlamalar ile hapis cezasına kadar varan olaylar ile karşılaşılıyor. Liste biraz daha kalabalık olabilirdi fakat biz ilgi çeken isimleri yazmak istedik. Liste de hiç beklemediğiniz bir isim ile karşılaşabilirsiniz.

Allen Iverson

NBA kariyerine başlarken de akıllarda hep soru işareti olan Iverson reşit olmadığı zamanlar, daha NBA için kendini yeni yeni tanıtırken, bir barda çıkan kavgaya karışarak karşı tarafta ağır fiziksel hasar bırakma suçundan beş yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Buna rağmen reşit olmadığı için mahkeme tarafından affedilen Iverson sansasyonel hayatının başlangıcını da böyle atmıştı.

Kyle Lowry

Kyle Lowry nasıl bu listede yer alır diye düşünebilirsiniz-ki ben de öyle düşünüyorum- fakat Lowry’de hapis geçmişine sahip. NBA oyuncuları arasında en sempatik ve eğlenceli isimlerin başında gelen Kyle; katıldığı bir hayır organizasyonunda maçı yöneten kadın hakeme hakaret ve yumruk atmak suçundan 6 ay gözaltı ve 500 saat toplum hizmeti cezasına çarptırılmıştı.

JR Smith

Listenin en şaşırtmayan ismi olabilir JR Smith. Aldığı ceza 90 gün hapis cezası ve 500 saat toplum hizmeti. JR’ın suçu ise uyuşturucu madde etkisi ile araç kullanmak ve kazayapmak, emniyet kemeri takmamak. Smith daha fazla ceza almadığı için şanslı olmalı.

Sebastian Telfair

2004 yılında Portland tarafından draft edilen Telfair, 2017 yılında ruhsatsız silah bulundurmaktan 3.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Fakat daha sonra şartlı tahliye ile serbest bırakılmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz