Goran Dragic Hakkında Bilinmeyen 7 Gerçek

438
Goran Dragic Hakkında Bilinmeyen 7 Gerçek
Goran Dragic Hakkında Bilinmeyen 7 Gerçek

NBA’de ligin en iyi penetre eden oyun kurucularından biri olan Miam Heat’in franchise guard adayı Slovenya’lı Goran Dragic, Heat’in temel taşlarından biri olma yolunda. Sağlıklı bir Dwyane Wade ile Miami Heat’i gelecek sezon üst sıralara çıkartacağı da şüphesiz. 6 Mayıs 1986 doğumlu olan Goran Dragic’in doğum gününü kutlarız… Ve bugünün hatrına gelin şimdi Dragic hakkında bilinmeyen 7 bilgiye bakalım ve onu biraz daha yakından tanıyalım…

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Goran Dragic NBA
Goran Dragic NBA

1.Annesinin Dokunuşu

Goran Dragic eskiden bir Futbol oyuncusuymuş. Oynadığı bir maçta ayağı kırılan Dragic’in annesi, Futbolun sağlığı açısından daha tehlikeli olduğunu söyleyerek Basketbol’a geçmesini sağlamış. Dragic’in belki de bugün Basketbolcu olmasının ilk adımı da böyle atılmış.

2. Favori Oyuncusu

Kendisi gibi o da bir Slovenya’lı olup NBA’ye transfer olan Radoslav “Rado” Nesterovic, Dragic’in favori oyuncusu ve idolüymüş. Birlikte Slovenya milli takımında da oynadıklarını söyleyen Dragic, Avrupa’dan NBA’ye transferinin ardından Nesterovic ile daha da yakın olduklarından ve birşeylere ihtiyacı olduğunda Nesterovic’den yardım istediğini de belirtiyor.

3. Yengede de iş var

Dragic’in eşi Maja, Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna Hersek’te gösterilen N1 Beograd adlı kanalda haber spikerliği, sunuculuk ve yayın yönetmenliği yapıyormuş.

4. O da bizden

“Küçüğlümden beri tek hayalim bu ligde oynamaktı.” diyor Dragic. Küçükken geceleri saat 2, 2.30 veya 3’te kalkıp NBA maçlarını izlermiş. Ertesi günü okulu olduğu için de erken kalkıp okula yorgun ve uykulu gidermiş. Bizler gibi o da saat farkının kurbanlarındanmış bir zamanlar.

5. Slovenya Yılları

Goran Dragic NBA’den önce Slovenya’nın ünlü takımlarından Union Olimpija’da forma giydi. Rado Nesterovic, Marko Milic, Beno Udrih, Bostjan Nachbar gibi birçok NBA oyuncusu da bu takımdan gelmiştir. Ayrıca 2005 yılında Slovenya’da yılın çaylağı ödülünü Goran Dragic kazanmıştır.

6. Ebedi Dost, Ezeli Rekabet

2010 Batı Konferansı Finallerini hatırlayanlar, bir başka Slovenya’lı Sasha Vujacic ile Goran Dragic arasındaki çekişmeyi iyi bilirler. “Her zaman benden daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışır fakat ben ondan daha iyiyim.” diyen Dragic, kariyerinin ilk teknik faulünü de bu finallerde Vujajic’e yaptı. Ona karşı oynamanın büyük keyif verdiğini ve aralarındaki rekabetin de hiç bitmeyeceğini her fırsatta vurgulamıştır.

7. Pat Riley’nin Dragon Avı

Bu sezon arası Miami Heat’e takas olan Dragic, Pat Riley’nin bu transferde etkisinin çok büyük olduğunu söylemiştir. Kendisini ilk günden beri bir baba olarak gördüğünü ve kardeşi ile birlikte bu kulüpte olmaktan gurur duyduğunu da eklemiştir. “Dragon” lakabının ise Dragic’in ismine benzerliğinin yanında bir de geçmişi var. Küçükken Ejderhalara olan ilgisi sebebiyle de ailesi ona Dragon lakabını takmıştır. Daha önce yazdığım Miami Heat Başkanı Pat Riley’nin Dragon Avı başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

Bonus: En sevdiği yemek; biftekli lazanyaymış.

Can Güngör

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here