Golden State Warriors Tarihinin En İyi Skorerleri

569
Golden State Warriors
Golden State Warriors Tarihinin En İyi Skorerleri

Golden State Warriors, son dönemde lige adeta ambargo koymuş durumda. Son dört sezondur finale yükselen ve bunların üçünde şampiyonluğa ulaşan Warriors, ligin en iyi hücum silahlarına sahip.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Önceki sezonlarda kazanılan şampiyonlukta Curry ve Klay Thompson gibi iki çok iyi şutöre sahiplerdi. 2016 yılında takıma Kevin Durant’ında katılmasıyla birlikte deyim yerindeyse ”durdurulamaz” bir takım oldular. Son olarak belki de kadrolarındaki tek eksik nokta olan uzun pozisyonuna, ligin en iyi oyuncularından bir tanesi olan DeMarcus Cousins’ı da eklediler. Unutmayalım ki Cousins bir uzun ama dış şutlarda ligdeki diğer uzunlara göre çok yüksek bir yüksek yüzdesi var.

İnanılmaz hücum silahlarına sahip olan bu takımın, geçmiş senelerde oynayan oyuncularla birlikte tarihteki en iyi hücum beşlisine gelin beraber bakalım.

Chris Mullin : Chris Mullin, 90’lı yılların en istikrarlı ve en keskin şutörlerden bir tanesiydi. O dönemlerde ligin çoğu takımı yavaş ve sıkıcı bir tempoda mücadele ediyordu. Mullin Golden State’de geçirdiği 13 sezonluk dönemde %51.3 gibi çok yüksek bir saha içi yüzdesi yakalayarak maç başına 20.1 sayı üretti. 1988 ve 1993 yılları arasında maç başına 25 ve daha fazla skor üreten Mullin, özellikle 1992 yılında yakaladığı %45.2’lik üçlük yüzdesiyle, Golden State tarihinin en skorer isimlerinden birisi olmayı başardı.

Rick Barry : Rick Barry, Warriors tarihinin en çok sayı üreten oyuncular listesinde ikinci sırada, maç başına sayı ortalamasında ise üçüncü sırada yer alan bir Warriors efsanesi. Sekiz sene boyunca Warriors forması giyen, 2.01’lik oyuncu maç başına 25.6 sayı ortalaması yakaladı. 1974-1975 sezonunda Warriors’un şampiyonluğu ile tamamlanan sezonda 30.6 sayı ortalaması yakalamış ve şampiyonlukta çok büyük rol oynamıştı.

Kevin Durant : Kevin Durant sadece iki sezondur Warriors forması giymesine karşın gösterdiği performans ve kazandığı bireysel ödüllerle kulüp tarihine adını yazdırmış durumda. 2016 yılında Warriors’a katılan Durant, takıma katıldığı süreden bu yana saha içinde yakaladığı %52.5’lik yüzdeyle 25.7 sayı üretti. Takımının kazandığı iki şampiyonlukta da MVP ödülüne layık görülen Durant bu serilerde 28.8 sayı ve %63.5 saha içi isabet oranı yakaladı.

Stephen Curry : NBA tarihinin en iyi şutörleri arasında gösterilen Stephen Curry, takımın en eskilerinden birisi. Kariyerinde, Warriors’dan başka bir takımda forma giymeyen oyuncu dokuz yıllık kariyeri boyunca 23.1 sayı ortalaması yakaladı. Yakaladığı %43.6’lık üç sayılık yüzdesiyle tüm zamanların en yüksek dördüncü oranını yakalayan Steph, 2015-2016 yılında MVP seçilirken, maç başına 30.1 sayı ortalaması yakalamıştı(%50.4 saha içi isabet, %45.4 üç sayı isabeti, %90.8 serbest atış isabeti)

Wilt Chamberlain: Listemizin son ismi ise en büyük NBA efsanelerinden bir tanesi olan Wilt Chamberlain. Öyle bir efsane ki daha NBA’de forma giydiği ilk senede 37.6 sayı ortalaması yakalamış ve bunu bir çaylakken başarmış. Chamberlain altı yıl boyunca  Warriors forması giyerken, bu sürede 17.783 sayı üretmiş ve maç başına 41.5 sayı ortalaması yakalayarak kulüp tarihinin en skorer oyuncusu olma unvanını elde etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here