Gobert ve Mitchell’ın Geleceği Ne Olacak? Utah Jazz Kararını Verdi!

1397
Gobert ve Mitchell'ın Geleceği Ne Olacak? Utah Jazz Kararını Verdi!

Barındırdığı oyucular bakımından takım kimyası konusunda sıkıntılar çekecek Utah Jazz; takımın iki yıldız ismi Donovan Mitchell ve Rudy Gobert için herhangi bir takas planı olmayacağını belirtti.


The Athletic’den Tony Jones Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Mitchell’in “ligdeki en dokunulmaz oyuncular listesinde” yani takas için hiç bir şekilde teklifin değerlendirilmeyeceği bir konumda olduğunu belirtti. Hem atletik hem de skorer yapısı genç yaşı da göz önüne alınarak ile Donovan Mitchell’ın Utah için oynayacağını belirtti.

Jones ayrıca Jazz’in takımın savunma planının Rudy Gobert merkezli kurulacağı bir takım inşa edeceklerini söyledi. Ticari açıdan Utah’ın bu hamlesi mantıklı gözüküyor. Mitchell daha 23 yaşında ve şimdiden All-star olmuş maç başına 24,2 sayı ortalaması tutturmuş durumda. Bunun yanında ilk defa All-star olan bir diğer isim Rudy Gobert 27 yaşında ve iki kez “NBA’de yılın en iyi savunmacısı” ödülünü almış bulunuyor. NBA’de sezonun durmasıyla 41 galibiyet, 23 mağlubiyet ile Batı konferansında 4. sırada yer almaktaydı.

Bunun yanında Gobert’in COVID-19 virüsünün pozitif çıkması ve ilerleyen günlerde Mitchell’da da pozitif çıkması ikili arasında gerginlik yaşandığı da bildirilmekteydi. Fakat bu kısa gerginlik kısa sürede çözüme kavuşmuş gibi gözüküyor. YahooSports’dan Chris Haynes; bu ikilinin artık yeni bir sayfa açtığını ve hedeflerinin NBA’in başlaması ile şampiyonluk hedeflediğini söyledi.

Bu haber Utah Jazz taraftarını mutlu etmiş olacaktır. Bu ikilinin potansiyelinin tavanına ulaşarak konferans içinde korkulan bir canavar olabilecek kapasitede.Umarız NBA kısa sürede başlar ve bu ikiliyi de parkelerde sağlıklı bir şekilde görürüz.

Kaynak:https://bleacherreport.com/

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz