Giannis Antetokounmpo, Jordan’ın Rekoruna Ortak Oldu

1.793
Giannis Antetokounmpo, Jordan'ın Rekoruna Ortak Oldu

Milwaukee Bucks forması giyen geçtiğimiz sezonun MVP’si Giannis Antetokounmpo, dün gece Utah Jazz karşısında 50 sayı ve 0 top kaybı ile oynayarak, Michael Jordan’dan beri yapılmayan bir şeye imza attı.

Giannis top kaybı yapmadan 17/31 saha içi isabeti ile 50 sayı, 14 ribaund, 6 asist ve iki top çalma ile oynadı ve Jordan’dan beri top kaybı yapmadan +50 sayı, +10 ribaund ve +5 asistlik performans gösteren ilk oyuncu oldu. Jordan bunu yaptığında sene 1989’du.

Giannis’in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

“Etkilendim, yalan söylemiyorum. Harika bir oyun oldu. Kariyerimdeki ikinci 50 sayılık performansım ve bunu top kaybı yapmadan yapmak harika. 21 üçlük isabetlerine rağmen oyundan düşmedik ve buna rağmen maçı kazandık. Günün sonunda önemli olan şey galibiyettir.”

“Adımın Michael Jordan gibi bir adamın yanında anılması büyük bir övgü. O, oyunu oynamış en iyi oyunculardan. Ama benim için önemli olan şey kararlı olmamdı. Kararlı olursanız top kaybı yapmazsınız. Maçtan maça daha iyiye giderek doğru oynamaya çalıştım. Bu oyuncularla birlikte anılmak büyük bir iltifat ancak tek umursadığım şey daha iyi olmak ve takımımın kazanmasına katkı sağlamak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here