Fenerbahçe’nin Yeni Transferi Jarell Eddie’nin Yıllık Ücreti

2142

Geçtiğimiz gün Fenerbahçe Beko ile anlaştığı duyurulan Jarell Eddie, Fanatik’in haberine Murcia forması giyerken yıllık ücreti 180.000 Euro iken Fenerbahçe Beko’da 500.000 Euro kazanacak.

2.01 metre boyunda olan 28 yaşındaki Eddie, bu sezon Murcia forması ile 22 maçta ortalama 26.1 dakika süre alırken 14.4 sayı, %44.0 3sayı, 3.1 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Eddie, bu sene Koç Alonso’nun hücumda Booker ile beraber en güvendiği isimdi. Maç başına ortalama 8 üçlük deneyen şutör, bu atışların %44.0’ını baskete çevirdi. Savunmada da zaman zaman fiziğini ortaya koyup, çabuk ayakları sayesinde iyi işler çıkarabiliyor. Fakat Eddie’nin kariyerine baktığımızda üst düzey takımlarda oynamadığını görüyoruz. Bunun da sebebi hücumda tek yönlü olması, sayılarının büyük bir çoğunluğunu üç sayı çizgisinin gerisinden bulması, savunma da yeteri kadar iyi olmamasıydı.

Gelecek sezon için Eddie’nin rolü maçın temposu düştüğünde kenardan gelip takıma ritim kazandırmak olacaktır fakat işin savunma kısmında Koç Kokoskov’a oldukça büyük iş düşüyor. Eddie sahadayken çevresini iyi ve switch yapabilen savunmacılarla donatması gerekecektir.

Son olarak, Koç Kokoskov’un oyun stilinde perdelerden çıkıp şut atmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. De Colo ve Eddie aynı anda saha da olduklarında Fenerbahçe hücumları oldukça rahatlayacaktır çünkü perdelerden çıkıp yüksek yüzdeyle üçlük atabilen 2 oyuncusu saha da olacak. İşin savunma kısmında ise Brown, Barthel, Ulanovas ve Vesely’e oldukça iş düşecektir. Özellikle bu denklemde Vesely’nin ne kadar sağlıklı olduğu takımın tavanını belirleyen unsur olacaktır. 2-3 sene önceki gibi savunma da her şeyi swtich yapabilen, rakiplerinin içine korku salan bir Vesely saha da olacaksa Fenerbahçe için işler olumlu gidecektir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz