Gelmiş Geçmiş En İyi Air Jordan Ayakkabıları

2791

Air Jordan bir ayakkabı serisinden çok artık bir kültür simgesi haline geldi. Air Jordan, spor ayakkabı kültürünü yaratan bir seri oldu. Dünya genelinde saygı gören herkesin belirli bir kaliteye sahip olduğunu düşündüğü bu ayakkabıların en güzel modellerini sizin için sıraladık.

Air Jordan I

Şüphesiz Air Jordan serisinin en iyi ayakkabısı Air Jordan I. Bu ayakkabı çıktığı sene gelecek yüksek bilek basketbol ayakkabısının öncüsü oluyordu. İlk giyildiği maçta NBA yönetimince yasak olan kırmızı ve siyah rengi yüzünden Jordan para cezası bile almıştı. Her sene beğenilen bu ayakkabı bir de Kanye West tarafından da geçmişte giyilince iyice “hype” aldı diyebiliriz.

Air Jordan III

İlk iki sıranın bu iki model olacağı beklenen bir durum sanırım. Aslında Air Jordan III; Jordan ayakkabıların moda da yer almasını sağlayan ayakkabı olarak düşünülüyor. Şimdilerde Jordan ayakkabı küültürü oluştuysa günlük hayat için bu modele borçluyuz desek yanlış olmamalı. Nike lohosu olan “Swoosh” yanlardan kalktı ve klasik görünüm ortadan kalktı.

Air Jordan XI

MJ 90’lı yılların en büyük atletiydi ve Jordan ayakkabı modelleri içinde en çok satan model ise XI olmuştu. Bu biraz ilginç gelebilir fakat pazarlama ile bu ayakkabı zirvede yer alıyordu. Jordan XI’de mükemmel bir bilek kavrama elit performans sergilemenin yollarından birisi oluyordu. 1995’te bu ayakkabıyı görenler uzaydan bir şey gelmiş gibi tepkiler vermişti.

Air Jordan IV

Benim için Jordan serisinin en güzel modelinde sıra. Kişisel bir liste olsa kesinlikle ilk sıraya yazacağım ayakkabı hem saha içi hem saha dışı inanılmaz etki bırakıyor. 1989 yılından itibaren kökleşmiş kültüre sahip olmuştu bile Jordan. Küreselleşme halinde olan Jordan için önemli bir modeldi.

Air Jordan VII

Barcelona Olimpiyatları ve Jordan yeni ayakkabısı Air Jordan VII ile sahada. Tüm gözler onun üstündeyken Air Jordan VII ile herkes tekrardan Jordan hayranı oluyordu. Globalde herkes onu ve ayakkabısını konuşur oldu. Jordan modelleri arasında en dikkat çekici modellerden biri konumunda.

Air Jordan XII

Jordan X serisinin en güzel modeli açık ara XII. Siyah kırmızı modeli ile saha içinde Jordan ile uyum sağlıyordu. Jordan serisinin en güzel ayakkabılarından olan bu model ile listemizi sonlandırıyoruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz