Galatasaray Odeabank Nasıl Gruptan Çıkar?

768
7 Days EuroCup
Galatasaray Odeabank Nasıl Gruptan Çıkar?

7 DAYS Eurocup’ta bu hafta Top 16 5. maçları oynanacak. Aynı grupta yer alan 2 temsilcimizden Darüşşafaka gruptan çıkmayı garantilerken (bugün liderliği de garantileyebilir), bir diğer temsilmiz Galatasaray Odeabank’ın gruptan çıkma adına işi bir hayli zor.

Öncelikle belirtelim ki Galatasaray’ın gruptan çıkmak için kalan 2 maçta da kaybetme lüksü yok! Ancak kalan 2 maçı kazanması da yetmeyecek. Çünkü ilk 3 maçı sadece kaybetmekle kalmadı, Darüşşafaka’ya 19, Alba Berlin’e 32, Gran Canaria’a da 22 sayı farkla kaybederek tüm rakiplerine ikili averajları kendi eliyle teslim etmiş oldu. Geçen hafta deplasmanda Gran Canaria’yı devirerek gruptan çıkma şansını matematiksel olarak sürdüren ekibimiz için, grupta kalan 4 maç da büyük önem taşıyor. Öncelikle bugünkü maçı ev sahibi Alba Berlin’in kazanması gerekiyor. Çünkü Gran Canaria ile maçlarını tamamlayan ekibimiz, ikili averajda kesin olarak rakibinin gerisinde. Olası bir Alba Berlin galibiyetinde temsilcimizin, diğer tamsilcimiz Darüşşafaka’yı yarın deplasmanda yenmesi gerekiyor.

Eğer bu hafta bu şekilde tamamlanırsa, haftaya oynanacak 6. hafta karşılaşmaları daha da önem kazanıyor. Zira bu kez de her 2 temsilcimizin de kazanması gerekecek. Son hafta sahasında Alba Berlin’i konuk edecek olan Galatasaray’ın sayı farkı gözetmeksizin bu maçı da kazanması durumunda galibiyet sayısı 3’e çıkmış olacak ve 2 galibiyeti bulunan Alba Berlin’i gerisinde bırakmış olacak. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi Gran Canaria’nın ikili averajda gerisinde olan temsilcimizin gruptan çıkması için Gran Canaria’yı puan olarak geçmesi gerekiyor. Bu durumda kendi karşılaşmasını kazanması durumunda diğer temsilcimiz Darüşşafaka’nın da kazanmasını bekleyecek olan temsilcimizin işi gerçekten zor.

Geçirdiği zor dönemlerin ardından önce geçen haftaiçi deplasmanda Gran Canaria’yı, ardından haftasonu ligde Gaziantep’i yenen ve bir nebze olsun toparlanan temsilcimiz, yakaladığı havayı Dwight Hardy önderliğinde sürdürmeyi başarırsa, en azından kendi karşılaşmalarını kazanıp üzerine düşeni yapmış olarak 3 galibiyete ulaşacaktır.

Tüm bu senaryoların gerçekleşmesi için ilk ayak olan bu akşamki Alba Berlin – Gran Canaria (TSİ 22:00’da başlayacak) karşılaşmasını hem Darüşşafaka’nın grup liderliğini garantilemesi, hem de Galatasaray’ın gruptan çıkma şansını sürdürebilmesi için Alman temsilcisinin kazanması gerekiyor…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here