Galatasaray Nereye Koşuyor?

182
Galatasaray Nereye Koşuyor?
Galatasaray Nereye Koşuyor?

Hani dillerimize pelesenk olan bir cümle var. Bizim Birinci Basketbol Ligimiz Avrupa’nın en iyi ikinci ligi. Öyle bir caka satıyoruz ki! İspanya’nın ardından en iyi ve mücadeleci ligiyiz. Sezon başından itibaren seyrettiğim maçlardan çok mutlu olarak ayrıldığımı söylemem mümkün değil! Zaman zaman çok sert geçen maçlar izlerken, zirve yarışında TOFAŞ ve Fenerbahçe dışında dişlerini gösteren pek bir takıma rastlamadım! Anadolu Efes Ergin Ataman’ı takımın başına geçirince Ergin Hoca ne yapar yapar, Efes’i zirvenin ortağı yapar diye düşünüyorum. Aynı şeyler Ufuk Sarıca ruhu ile Beşiktaş için de geçerli. Ancak itiraf etmeliyim ki, Efes ve Beşiktaş kadroları, Türkiye’de ve Avrupa’da Şampiyonluk kovalamak için yetersiz. Laf aramızda geçmiş senelerde “Avrupa’nın en iyi ligiyiz!” dediysek, bunun en büyük nedeni, “sınırsız yabancı ve onların gelmesini sağlayan sponsorlar!” Eğer sınırsız yabancı olmasa başta “Fenerbahçe Avrupa Şampiyonu olabilir miydi?”

BANVİT GALİBİYETLE BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI

Bu satırların esas konusu Galatasaray. Kurulduğundan bu yana, Avrupa Şampiyonluğuna ulaşan takımın son zamanlardaki acıklı hali taraftarları kahrediyor! Değil ezeli rakibi Fenerbahçe ile başa baş didişmeyi, her takıma kolay lokma olmaya başladı. Maçlarına onbinler gelirken şimdi; parmakla sayılacak kadar az seyirci gidiyor. Ergin Ataman’a mesaj attım. “Galatasaray çok zor durumda, onların dilinden sen anlarsın, Efes’ten vakit bulursan aralarda onların maçlarını yönet” dedim. Gerçekten Galatasaray çok kötü yönetiliyor. “Futbolun başına ölsek, Fatih Terim’i getirmeyiz!” diyen, yöneticiler; pabuç pahalı olunca Terim’i futbolun başına tek yetkili kılıp futbol tesislerini ona teslim ettiler. Tabiri caiz ise “şimdilik yırttılar!” Peki basketbolu ne yapacaklar?

BANVİT yılların başarılı yönetiminin karşılığını görüyor. Saso Filipovzki’nin başarılı yönetimi; seyri son derece güzel bir takım yaratılmasına neden olmuş. Özkan Kılıç Başkan ve Turgay Çataloluk az bütçe ile kurdukları kadrodaki oyuncular sanki yıllardır kardeş gibi tek evde yaşıyor ve birbirlerini tanıyorlar. Maçlarda kim nerede duracak? Kim kime nerede pas verecek her şey oyuncuların ezberinde. Böyle oynarlarsa BANVİT bu sene final oynayacak gibi görünüyor. Buna herkes kendini hazırlasın. Galatasaray karşısında hayranlıkla seyredip basketbola doydum. Galatasaray Basketbol Takımı ise yenilgiler ve bilinmezlikler ile boğuşuyor!

İsmet Badem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz