Furkan Aldemir, Tekrar NBA’de Oynamak İstiyor

880
Daçka

Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın deneyimli milli pivot oyuncusu Furkan Aldemir kariyerine dair önemli açıklamalarda bulundu. 26 yaşındaki Furkan, Darüşşafaka Basketbol’da başarılı olduktan sonra tekrar NBA’e gitmek istediğini açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“Darüşşafaka’da 2 yıl daha kontratım var. İlk başta buradaki kontratıma devam edip, Darüşşafaka’nın başarısı için mücadele edeceğim. Tek hedefim burada başarı elde edip, Darüşşafaka’da önemli bir oyuncu olmak. Takım arkadaşlarıma destek olup, bu camiaya katkı vermek istiyorum. İlk hedefim bu. Bundan sonra da her oyuncunun tabii ki büyük hedefleri var, benim de büyük hedeflerim var. İnşallah isteklerimi gerçekleştiririm.

Cedi Osman ve Furkan Korkmaz, milli takımı iyi geçirdi. İkisi de yetenekli ve NBA’de oynayabilecek bir basketbolcu. Cedi iyi bir takıma, Furkan ise genç ve kendisini gösterebileceği bir ekibe gitti. İkisinin de şansı çok yüksek. Onlara güveniyorum ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. İlk yıl geçiş aşaması nedeniyle kolay olmayacak. Onlar bunu en iyi şekilde atlacaktır diye düşünüyorum. Hidayet ağabeylerin yaptığı gibi ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Furkan Aldemir, 2014 yılında Galatasaray’dan parasını alamadığı için takımdan ayrılarak, NBA takımlarından Philadelphia 76ers ile 12 milyon dolar karşılığında 2+2 senelik sözleşme imzalamıştı.

İlk maçında Boston Celtics’e karşı 9 dakika sahada kalırken, 2 sayı 2 ribaunt ve 1 asist ile oynamıştı. Aldemir, Philadelphia macerası boyunca 9’u ilk beşte olmak üzere 41 maça çıktı ve 2,3 sayı, 4,3 ribaunt ve 0,7 asist ortalamaları tutturdu. Ardından fazla süre alamayan ve beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Furkan, Sixers tarafından serbest bırakıldı ve Türkiye’ye geri dönmüştü.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here