FIBA 3 Hakemi Dünya Kupası’ndan Men Etti!

1937
FIBA 3 Hakemi Dünya Kupası'ndan Men Etti!

Fransa ile Litvanya arasındaki maçta sonuca etki ettiğine karar verilen 3 hakem, FIBA tarafından Dünya Kupasından çıkarıldı.

FIBA Dünya Kupası’nda 2. Tur L Grubunda mücadele eden Fransa ile Litvanya karşı karşıya gelirken, maçın son anlarında yapılan kritik hata krize yol açtı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Skor 76-75 Fransa lehineyken Jonas Valanciunas’ın bitime 30.8 saniye kala kullandığı ikinci faul atışında Rudy Gobert çembere temas ederek sayı olmasına engel oldu ve topu takımına kazandırdı. Fransa, hücumun devamında Nando de Colo ile sayı bulurken, Gobert’in müdahalesine düdük çalmayan ve bir sayıyı geçerli kılmayan hakemler için FIBA, kararını duyurdu.

Sayının verilmesi gerektiğini kaydeden FIBA, hakem üçlüsü Antonio Conde, Daniel Alberto Garcia Nieves ve Leandro Lezcano’nun organizasyonda başka maçta görev yapmayacağını açıkladı.

Ayrıca FIBA, Litvanya’nın maçın tekrarlanması için yaptığı başvuruyu da reddetti. Karşılaşmayı 78-75 kazanan Fransa böylece çeyrek finali garantilerken, Litvanya’nın çeyrek final vizesi almak için kalan 2 maçını da kazanması gerekiyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here