Fenerbahçe Doğuş Ezdi Geçti

147
THY Euroleague
Fenerbahçe Doğuş Barcelona'yı deplasmanda yendi.

THY Euroleague 11.haftada dün akşam oynanan FC Barcelona Lassa-Fenerbahçe Doğuş karşılaşmasını 83-68‘lık skorla kazanan temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

THY Euroleague 11. haftada Fenerbahçe Doğuş, İspanya deplasmanından aldığı bu galibiyetle ligde, 8 galibiyet, 3 mağlubiyetle 3.sırada yer alırken, ev sahibi FC Barcelona Lassa ise aldığı bu mağlubiyet sonucu ligde, 4 galibiyet, 7 mağlubiyet ile 11.sırada yer aldı.

İlk çeyreğin ilk dakikalarında temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, Jan Vesely’nin iki sayılık basketiyle 2-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip FC Barcelona Lassa, Rakım Sanders’ın üç sayılık basketiyle skoru 5-3’e getirdi.Çeyreğin bitimine 6:23 kala, skorda ki üstünlüğü koruyan temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, bu andan itibaren savunmadaki disiplininden uzaklaşarak üst üste sayılar yemeye başladı. Ev sahibi ekip FC Barcelona Lassa, Adam Hanga ve Adrien Moerman ile sayılar üretti. Çeyreğin sonuna kadar savunmada ki disiplini bozmayan FC Barcelona Lassa, temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un sayılar üretmesine izin vermedi ve ilk çeyreği 28-22’lik skorla önde kapadı.

İkinci çeyrek başlarında temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, Kostas Sloukas’ın iki sayılık basketiyle skoru 28-24’e getirdi. İlerleyen dakikalarda temsilcimiz Fenerhahçe Doğuş’ta sahaya ağırlığını koyan Sloukas ve Brad Wanamaker sayılar üretti ve çeyreğin bitimine 6 dakika kala skor 31-28’e geldi. Bu andan itibaren Fenerbahçe Doğuş hücumda vitesi arttırdı. Nicolo Melli’nin iki sayılık basketiyle skoru 31-30’a getiren Fenerbahçe Doğuş, ev sahibi ekip FC Barcelona Lassa’nın koçu Sito Alonso’ya molayı aldırdı. Moladan dönüşte de sayı bulamayan ev sahibi FC Barcelona Lassa, hücumda ki sorununu çözebilecek miydi? Ev sahibi FC Barcelona Lassa bu sorunuyla uğraşırken, temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş James Nunnally ve Jason Thompson ile sayılar buldu ve skor 34-33’e geldi. Çeyreğin bitimine 3:00 kala temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’ta Marko Guduric’in aldığı darbe sonucu kaşı açıldı. Bu andan itibaren ev sahibi ekip FC Barcelona Lassa hücumda ki sorununu çözmüş ve öne geçmeyi başarmıştı. Ancak çeyreğin sonlarına doğru temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’ta sahaya ağırlığını koyan Kostas Sloukas ürettiği sayılar ve yaptığı asistlerle skorda öne geçmemezi sağladı. İlk yarı 39-38 Fenerbahçe Doğuş üstünlüğü ile geçildi. İlk yarıda temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’ta Kostas Sloukas 10 sayı, 1 ribaunt, 2 asist; Jan Vesely 7 sayı, 2 ribaunt, 2 asist ile oynadı. Ev sahibi FC Barcelona Lassa’da ise Kevin Seraphin 9 sayı, 3 ribaunt; Adam Hanga 8 sayı, 2 asistlik performans sergiledi.

Üçüncü çeyreğe Brad Wanamaker’ın bulduğu iki sayılık basketle skoru 41-38’e getiren temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş oldu. Çeyreğin bitimine 5:38 kala, Kevin Seraphin’in faul çizgisinden bulduğu sayıyla skor 45-45’e geldi. Bu andan sonra temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, kendi oyununu sahaya çok iyi yansıttı. Luigi Datome ve James Nunnally’ın sayılarıyla skoru 53-45’e getirdi. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala Phil Pressey’ın bulduğu iki sayılık basketle skoru 53-47’ye getirdi. Çeyreğin sonlarına doğru oyun disiplinini bozmayan Fenerbahçe Doğuş, üçüncü çeyreği 64-51’lik skorla önde bitirdi.

Final periyoduna 13 sayılık farkla önde giren temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, çeyreğin ilk hücumunda sayı üretemedi. FC Barcelona Lassa’da ise Pierre Oriola kaydettiği üç sayılık basketle skoru 64-54’e getirdi. Temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, üçüncü çeyreğin sonlarında olduğu gibi oyun disiplininden kopmadı. Hem savunmada hem hücumda muhteşem işler yapan Fenerbahçe Doğuş, ev sahibi FC Barcelonaya nefes aldırmadı. Maçın bitimine 02:45 kala, temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, Marko Guduric’in kaydettiği iki sayılık basketle skoru 75-61’e getirdi. Maçın son dakikalarında rahat bir şekilde sahada top döndüren Fenerbahçe Doğuş, James Nunnally ve Nicola Melli’nin üç sayılık basketleriyle sahadan 83-68’lık skorla galip ayrılan taraf oldu.

Temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’ta Kostas Sloukas 17 sayı, 1 ribaunt, 5 asist; Brad Wanamaker 16 sayı, 2 asist; James Nunnally 14 sayı, 2 ribaunt, 4 asist ile mücadeleyi tamamladı. İspanyol ekip FC Barcelona Lassa’da ise Adam Hanga 15 sayı, 3 ribaunt, 3 asist; Kevin Seraphin 12 sayı, 9 asist, 2 asist; Adrien Moerman 10 sayı, 5 ribaunt ile oynadı.

Maçın Özeti:

Berkay İmren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here