Fenerbahçe’de Yeni Sezonun Kadrosu Oluşturuluyor

1242
BSL
Fenerbahçe'de Yeni Sezonun Kadrosu Oluşturuluyor

Fenerbahçe 2018-2019 sezonunun kadrosunu kurmak için gerekli hamlelere başladı. Takımda sözleşmesi biten Jason Thompson ve Brad Wanamaker kesin olarak takımdan ayrıldı. Ayrıca James Nunnally‘nin sözleşmesi bitti ve Nba’den bazı takımlarla görüşüyor. Eğer Nba’den sözleşme bulamazsa muhtemelen James Nunnally takımda kalır. Fenerbahçe ile sözleşmesi olan Berk Uğurlu bu sezon da Karşıyaka takımında oynayacak. Türk rotasyonundaki oyuncuların sözleşmesi devam ediyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Fenerbahçe sezonun ilk transferini geçtiğimiz sezon San Antonio Spurs’de oynayan Fransız pivot Joffrey Lauvergne‘ü alarak yaptı. Pota altını güçlendiren Fenerbahçe’nin şimdiki transfer hedefi oyun kurucu pozisyonu. Şu an için ismi geçen 3 aday var. Milos Teodosic, Scottie Wilbekin ve Malcolm Delaney. Fenerbahçe’nin yıllardan beri süren Milos Teodosic sevdasını bilmeyen yoktur bakalım bu sezon kadroya katabilecek mi? Malcolm Delaney, Atlanta Hawks tarafından serbest bırakıldı. Malcolm Delaney eğer Nba’den sözleşme bulamazsa Euroleague’de şampiyonluğa oynayan bir takımda oynamak istediğini belirtti. Gelelim Scottie Wilbekin transfer görüşmesine. Scottie Wilbekin yaptığı açıklamada Fenerbahçe’de oynamak istediğini belirtmişti ama Fenerbahçe’nin A planı ve B planı kesinlikle Scottie Wilbekin değil. Eğer öncelikli olarak belirlediği isimlerle anlaşamazsa Fenerbahçe, işte o zaman Scottie Wilbekin hamlesine yoğunluk verir.

James Nunnally, eğer Nba’den sözleşme bulursa bence Fenerbahçe onun yerine şutör transferi yapar. Tabiki burada son kararı koç Zeljko Obradovic verir. Fenerbahçe’de şu an 6 kontratlı yabancı oyuncu var, Joffrey Lauvergne transferi ile 7 yabancısı oldu. Obradovic’in sezonu 7 yabancı oyuncuyla tamamlayacağını düşünmüyorum. Fenerbahçe, James Nunnally giderse kesinlikle onun yerine şutör guard pozisyonuna bir yabancı oyuncuyu kadrosuna katar.

2018-2019 Fenerbahçe Kadrosu:

Guard: Kostas Sloukas – Transfer – Ali Muhammed

Şutör Guard: Marko Guduric – James Nunnally (?) – Melih Mahmutoğlu – Sinan Güler

Kısa Forvet: Luigi Datome – Nikola Kalinic – Egehan Arna

Uzun Forvet: Nicolo Melli – Barış Hersek

Pivot: Joffrey Lauvergne – Jan Vesely – Ahmet Düverioğlu

(?) = Takımda kalması kesin değil

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here