Fenerbahçe Taraftarı’nın En Çok Tepki Gösterdiği Karşılaşmada Barcelona Galip

712

Turkish Airlines Euroleague 20.Hafta Maçı’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko, evinde bu sezon ligin flaş takımlarından biri olan Barcelona’yı ağırladı. Bir ara 18 sayıya kadar çıkan farka rağmen oyundan kopmayan Sarı Lacivertliler, skandal hakem kararlarının çıktığı karşılaşmadan 74-80 mağlup ayrıldı.

Maç Higgins’in üçlüğüyle başladı. Claver’in basketiyle skor 0-5 oldu. Adam Hanga ile fark 7’ye çıktı. Hanga’nın iki serbest atış isabetiyle skor 0-9’a geldi. Mirotic’in basketiyle fark 11 oldu ve Obradovic mola aldı. Fenerbahçe’nin maçtaki ilk sayıları Thomas’ın serbest atışlarıyla geldi. Sloukas’ın üçlüğüyle farkı 8’e indirdik. Claver serbest atışlarla farkı tekrar çift hanelere çıkarttı. Datome’nin üçlüğüyle skoru 10-17’ye getirdik. Vesely daha ilk çeyrek bitmeden 3.faulünü aldı. Claver’in üçlüğü ile fark 12’ye çıktı. Williams’ın basketi ile çeyrek 12-24 sona erdi.

İkinci çeyrek Kyle Kuric’in basketiyle başladı. Malcolm Delaney’in üçlüğü ile skor 12-30’a geldi. Sloukas’ın güzel asistiyle De Colo sayıyı buldu ve farkı 13’e indirdik. De Colo’dan bir üçlük geldi fark 10’a düştü. Vesely’den üst üste gelen 4 sayı ile farkı tek hanelere düşürdük. Nunnaly’nin serbest atışlarıyla skor 26-33’e geldi. Mirotic’in son saniye sayısıyla fark tekrar 8’e çıktı. Sloukas’ın üçlüğüyle fark 3’e indi. Adam Hanga, De Colo’ya dirsek attı ve sportmenlik dışı faul yaptı. Higgins üçlükle skoru 34-38’e getirdi. Oriola farkı 6’ya çıkarttı. Kalinic’in üçlüğü ile skor 37-40’a geldi. Sloukas’ın basketiyle ilk yarıya noktayı koyduk 39-42.

İkinci yarı Davies’in basketiyle başladı. Davies bir basket daha attı ve farkı 7’ye çıkarttı. Kalinic ile bu çeyrekteki ilk sayılarımız geldi. Davies çeyreğin başında  tek başına 6 sayı buldu. Calver’in üçlüğü farkı 8’e çıkarttı. Datome tam süre dolarken isabeti buldu. Kalinic üçlüğüyle farkı 4’e düşürdük. Delaney’in üçlüğüyle skor 48-55’e geldi. Claver farkı 9’a çıkarttı. Nunnaly’nin üçlüğüyle cevap verdik. Nunnaly’den bir basket daha geldi ve farki 4’e indirdi. 56-61 ile son çeyreğe girdik.

Son periyota Nunnaly’nin serbest atışlarıyla başladık. Bir de top çalan Nunnaly, taraftarları da iyice devreye soktu. De Colo farkı 1’e indirdi. Bobby Dixon topu çalarak turnikeyi bıraktı ve 8 dakika kala ilk defa öne geçtik! Adam Hanga tekrar Barcelona’yı öne geçirdi. Vesely’nin basketiyle skor 64-63’e geldi. Delaney’in el üstü üçlüğüyle Barcelona tekrar öne geçti. Delaney bir isabet daha buldu ve farkı 4’e çıkarttılar. Önce Mirotic teknik faulden doğan serbest atışı baskete çevirdi, ardından da Higgins orta mesafe isabetiyle skoru 64-71’e getirdi. Vesely, farkı 5’e indirdi. Delaney bir üçlük isabeti daha buldu ve farkı 10’a çıkarttılar. Tam farkı azaltıyoruz derken ortaya çıkan hakemler farkın erimesine izin vermedi ve salondan 74-80 mağlup ayrıldık.

Fenerbahçe Beko – Barcelona maçının özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz