Oklahoma City Neden Kazanamıyor?

612
Oklahoma City Neden Kazanamıyor?
Oklahoma City Neden Kazanamıyor?

Sezon başında beklentilerin en yüksek olduğu takımlardan biri Paul George ve Carmelo Anthony’nin gelmesiyle beraber Oklahoma City Thunder ekibiydi. Beklentiler hala yüksek orası ayrı ama son 4 maçını kaybederek 11 maçta sadece 4 galibiyet alan OKC Batı’da 12. sırada bulunuyor. Sezonun ilk maçında Knicks’e karşı fırtına gibi başladılar ancak devamında aynı performansı bir daha yakalayamadılar.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Peki Oklahoma’nın performansı geçen seneye göre neden düşük? Takım içi sıkıntılar mı var? Melo ve George verimli olamadı mı? Alakası bile yok. Öncelikle şunu belirtmek gerek; Westbrook bu takımda olduğu sürece Thunder’ın iyi olmasının da kötü olmasının da büyük oranda sebebi kendisidir. Bu durum sadece Westbrook’un 1. opsiyon olmaması durumunda değişir ve o da imkansıza yakın bir durum. Son oynadıkları Denver maçına baktığımızda 5/16 saha içi isabet, 1/6 üçlük ve 0/3 serbest atış isabetleriyle oynadı. Savunmada sadece ribaund almaya konsantre olduğundan savunma zaafları sürüyor ve en önemlisi 11 maçta şimdiden 55 top kaybı sayısına ulaşmış durumda. Kötü durumun tek sebebi tabiki de bu değil. Paul George henüz Paul George gibi oynamıyor. Geçen sezon Indiana’dayken de ligin ilk yarısını berbat, ikinci yarısının özellikle son bölümlerini çok üst düzey oynamıştı ve ayrıca Westbrook’la oynamaya henüz alışabilmiş değil. O yüzden açılması için biraz beklemek gerekebilir.

Carmelo ve Adams şu an için en iyi gözüken isimlerden. Grant ve Felton’da kenardan iyi katkı veriyor. Yani bu isimlerde bir sorun aramamak lazım. Takımın en kötü ismi de berbat atış yüzdeleriyle ilk 5 başlayan isimlerden biri olan Andre Roberson. Bırakın isabet bulmayı sürekli airball atar oldu ve hala 30 dakikanın üstünde süre almaya devam ediyor. Roberson’un dakikalarını düşürüp Grant ve Felton’a paylaştırmak çok daha verimli olacaktır diye düşünüyorum. Diğer ufak tefek sıkıntıların haricinde takımda büyük bir sıkıntı gözükmüyor. Alınacak olan 3-4 maçlık galibiyet serisi bu ekibi kendine getirecektir. Biraz daha zamana ihtiyaçları var ve Russell Westbrook’un da biran önce daha konstre ve daha verimli oynamaya başlaması gerekiyor. Ben hala Oklahoma City Thunder‘ın ligi 4. – 5. sıralarda bitirebileceklerini ve Play-Off’larda daha da iyi bir takıma dönüşeceklerini düşünüyorum.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here