Fenerbahçe Liderliği Sevdi

419
THY EuroLeague
Fenerbahçe Liderliği Sevdi

Euroleague’de 12.haftada lider Fenerbahçe AX Milan ile karşı karşıya geldi. Maçı 92-85  kazanmayı başaran Fenerbahçe liderliğini sürdürdü. 

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Fenerbahçe maça Melli-Green-Dixon-Kalinic-Vesely beşi ile başlarken Milano Bertans-Micov-Brooks-James-Tarczewski beşi ile başladı. 

Fenerbahçe maça Melli’nin üçlüğü ile başladı. Hücum ribaundlarına bir türlü çözüm bulamayan Fenerbahçe ard arda ribaundlara izin verdi. Ercik Green’in perde oyunlarını kullanan Fenerbahçe sayı ve faulleri bulmayı başardı. Mike James’ten ard arda 2 muhteşem asist geldi. (8-11) Kalinic Vesely’e güzel bir alley-oop geldi. (10-11) Takımın hücum performansından memnun kalmayan Obradovic Kalinic dışında tüm oyuncularını değiştirdi. Jerrels ve James’in ard arda sayıları ile fark 6’ya çıktı. (13-19) Maça kötü başlayan Fenerbahçe ilk çeyreği 15-21 geride kapattı.  

İkinci çeyreğe adeta Kalinic ben burdayım diyerek başladı. Tarczewski’ye inanılmaz bir savunma yapan Kalinic ardından üçlüğü yolladı. (20-21) Ard arda verilen hücum ribaundları sonrasında Micov üçlüğü gönderdi. (20-21) 14 dakika da 8 hücum ribaundu verdik ve Milano çok daha rahat hücum etmeye başladı.. Lauvergne 6 sayı ile hem Fenerbahçe’ye hayat verdi ve hemde maçta tutmaya devam etti. Savunmada sertliği arttıran Fenerbahçe Guduric’in sayıları ile öne geçmeyi başardı. Sloukas bulduğu isabet ile Euroleague kariyerinin 1.500’üncü sayısını atmayı başardı. Ezbere hücumlarımız devam ediyor. Kalinic’ten Vesely’e bir alley-oop daha. (40-35) Gudaitis’in ard arda basket faulleri sonrasında skor 40-40’a geldi ve ilk yarı bu şekilde sona erdi. 

İkinci yarı Dixon’ın topu çalıp basketi bulması ile başladı. Sloukas ritmi le Fenerbahçe hücumlarına hareket getirdi. Devre arasından motive dönen Fenerbahçe her pasa el uzatmaya başladı. Datome’den sevgilerle. Köşeden üçlüğü gönderdi. (48-42) Tarczweski’den bir basket faul daha. (48-45) Dixon ve James arasında bir düello başladı. Lauvergne sayıları ve asistiyle takımına ruh kattı. (54-47) Hücum ribaundlarını vermeye devam ediyoruz. Milan sayılarının çoğunu aldığı hücum ribaundları sonrasında bulduğu basketlerle atmayı başardı. (62-55) Dixon James’in üzerinden üçlük isabetini buldu. (65-55) Son periyota Fenerbahçe 67-58 önde girmeyi başardı. 

Lauvergne son periyotta da atmaya devam ediyor. (70-58) Ax Milan mola almak zorunda kaldı. James hızlı hücumda potaya yöneldi ve basketi buldu. (70-62) Guduric tam top kaybı yapacakken top hakeme çarptı ve oyunda kaldı. Guduric’te isabeti buldu. (72-62) James köşeden Sloukas’ın üzerinden inanılmaz zor bir üçlük attı. (72-65) Sloukas’tan basket bir de faul. (77-65) Kuzminskas üçlüğü gönderdi. (79-71) Mike James adeta alev aldı. Bir üçlük daha gönderdi. (79-76) Mike James’ten bir üçlük daha geldi ama bu sefer Guduric üçlük ile karşılık verdi. (84-79) Guduric’ten bir üçlük daha geldi. Biz daha ölmedik diyor adeta. (87-79) Guduric ard arda 2 asist yaparak maça noktayı koydu. Fenerbahçe maçı 92-85 kazanmayı başardı. 

Mike James 20’si son periyotta olmak üzere 31 sayısı yeterli olmazken Guduric’in 20 sayı 3 asistlik performansı galibiyeti getirdi. Guduric’in de son periyotta 12 sayı attığını unutmamak gerek. Tebrikler Fenerbahçe. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here