Fenerbahçe İçin Euroleague’deki Tüm İhtimaller

832

Euroleague’deki son hafta öncesindeki tüm ihtimalleri tek tek inceledim. Şimdi Anadolu Efes’in ve Fenerbahçe’nin ihtimal dahilinde olan tüm ikili, üçlü ve dörtlü averaj ihtimallerine bakalım. Daha kolay gösterebilmek için tablolar halinde hazırladım. Önce Euroleague puan durumuna ve kalan maçlara bakalım.

Euroleague Puan Durumu ve Kalan Maçlar

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Önce puan durumuna bakalım. Siyah renkli takımların sıralamadaki yerleri kesinleşti. Real Madrid’in CSKA’ya karşı ikili averaj üstünlüğü bulunuyor; Olympiacos’un hem Fenerbahçe’ye hem de Panathinaikos’a karşı ikili averaj üstünlüğü bulunduğu için 2 maç kala 3. sırayı garantilemişti. Bildiğiniz gibi ilk 4 sıradaki takımlar play-off’larda saha avantajını alacaklar.

2’li averaj tablosunda sadece takımların birbirine karşı aldıkları galibiyet sayılarını ve aralarındaki sayı farklarını yazdım.

3’lü averaj tablosunda 4 ihtimalde takımların kendi arasındaki sıralamalarını yazdım.

4’lü averaj tablosunda da yine 4 takımın kendi arasındaki sıralamasını yazdım.

ikili averaj Euroleague
ikili averaj Euroleague

Euroleague’deki Tüm Eşleşme İhtimalleri

Fenerbahçe’nin rakibi hangi takım olacak? Anadolu Efes’in Euroleague play-off eşleşmesindeki rakibi kim olacak? Euroleague’deki diğer eşleşmeler nasıl olacak? Şimdi tüm bu soruların cevabı için eşleşmeleri belirleyecek 5 maça göre 32 ihitmali tek tek inceleyelim.

YEŞİL TAKIMLAR KAZANIRSA ve KIRMIZI TAKIMLAR KAYBEDERSE bu ihtimallere göre sıralamalar aşağıdaki şekilde oluşuyor. İhtimalleri maç saatlerinin sırasına göre sıraladım. İlk maçı Fenerbahçe oynayacağı için ilk 16 ihtimal Fenerbahçe’nin kazanması üzerine hazırlandı. Bir örnek için 10. ihtimali inceleyim.

10. İhtimal: Panathinaikos yenilir, Baskonia yener, Fenerbahçe yener, Anadolu Efes yener.
Bu durumda 4 takımında galibiyet sayısı eşitlenir ve 4’lü averaja bakılır. 4’lü averajda da sıralama PANA, EFES, BAS ve FB şeklinde olur. Aşağıda takımların tek tek ihtiyaç duyduğu şartları da okuyabilirsiniz.

Soldaki maç sonuçları olursa sıralamalar sağdaki gibi olacak.

Euroleague'deki Tüm İhtimaller
Euroleague’deki Tüm İhtimaller


Fenerbahçe’nin 4. Olması İçin Ne Gerekir?

Eğer Baskonia ya da Panathinaikos takımlardan biri kendi maçını kazanırsa Fenerbahçe’nin 4. olma ihtimali kalmıyor.

Fenerbahçe’nin 4. olabilmesi için 13., 14., 15, ve 16, ihtimallerden birinin gerçekleşmesi gerekiyor. Yani Fenerbahçe kendi maçını kazanacak ve hem Panathinaikos hem de Baskonia yenilecek. Ancak bu durumda Anadolu Efes’in maçı Fenerbahçe’yi etkilemiyor ve Fenerbahçe 4. olabiliyor.

Anadolu Efes Nasıl 5. Olur?

Öncelikle Anadolu Efes’in kendi maçını kazanmadı gerekiyor ve bundan sonra da Panathinakos  veya Fenerbahçe’nin yenilmesi Anadolu Efes 5. sıraya yerleştiriyor.

Hesaplama ve tablolar bana ait; başka bir yerde kullanılacaksa mutlaka tıklanabilir bir kaynak gösterilmelidir.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here