Atlanta Hawks, Cavaliers’ı Yine Devirdi

168
Atlanta Hawks, Cavaliers'ı Yine Devirdi
Atlanta Hawks, Cavaliers'ı Yine Devirdi

Pazar gecesi 22.30 da oynanan mücadele büyük bir çekişmeye sahne oldu. Cleveland Cavaliers cephesi cuma günkü yenilgiden sonra bu maça adeta bir play-off havasında çıktılar. Daha ilk çeyreği 38-21 önde kapatarak bu hırsı izleyicilere gösterdiler. Bu üstünlük son çeyreğe girene kadar sürdü ve son çeyreğe 26 sayı farkla girmeyi başardılar.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Atlanta Hawks’un yıldızı Millsap’in gününde olmayışı, Cavs’in konsantresi, Irving’in adeta alev alması ve Lebron’un hırsıyla son çeyreğe kadar şov yaparak geldiler. Gerek seyirciler gerek ekran başından takip edenler son çeyreğe formalite gözüyle baktılar hatta maçın bittiğini düşünüp izlemeyi bırakanlar dahi oldu. Ancak ne olduysa 4. periyotun hemen başından itibaren Atlanta farkı azar azar eritmeye başladı. Özellikle benchten gelen Muscala, Ersan İlyasova ve Bazemore gibi isimlerden ekstra katkılar alan Atlanta Hawks cephesi son dakikalara kadar direncini sürdürdü. Maçı bu noktalara kadar getiren, müthiş hırsıyla göz dolduran Lebron James maçın bitimine son 1 dakika kala yaptığı hatalarla maçı adeta kendi elleriyle verdi diyebiliriz.

Atlanta’nın umutları tükendiği anda topu kenardan başlatmak için alan James 5 saniye içerisinde topu elinden çıkaramadığı için hücum şansını Atlanta’ya bırakmış oldu ve işte o an belki de maçın kırılma anıydı. Bugün gününde değil dediğimiz 3 çeyrek hiçbir katkı veremeyen Paul Millsap son saniyede maçı uzatmaya götüren basketi kaydedip hem Cavs’i yıktı hem de kendini affettirdi diyebiliriz.

Uzatmalarda özellikle Lebron’un 6 faulden atılması Cleveland için tüm kozların karşıya geçmesi demekti. Maçı 45 sayı, 9 asistle tamamlayan Kyrie Irving’in tüm çabalarına rağmen Atlanta bu şansı değerlendirip maçı 126-125 kazanmayı başardı.

Ragıphan Özturan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here