Fenerbahçe Beko’nun Yeni Transferi (?) Achille Polonara Kimdir?

1113
Achille Polonara Kimdir

Uğur Ozan Sulak’ın haberine göre, Fenerbahçe Beko, Baskonia’dan Achille Polonara ile anlaştı.

Uğur Ozan Sulak: Fenerbahçe Beko’nun ilk transferi Baskonia’dan Achille Polonara. Bir süredir görüşen taraflar her konuda anlaşmaya vardı. Resmi açıklama sezon sonunda…

Geçen sezon ACB Play-offları’nda yaptığı çıkışla birlikte kazanılan lig şampiyonluğunun ardından kontratı kapan ve Shengelia’nın takımdan ayrılmasıyla takımın ana parçalarından biri haline gelen Achille Polonara, bu sezon birkaç seviye daha atlayarak Avrupa’nın en değerli oyuncularından biri haline geldi.

Sırtı dönük oynayabildiği gibi topu yere vurup yüzü dönük de oynayabilen; hem açık sahada hem de yarı sahada etkili, iyi bir saha görüşüne sahip olup takım arkadaşlarını besleyebilen zeki bir oyuncu. Normalde çok iyi bir şutör değil ama bu sezon gayet iyi attı. EuroLeague’de %44.3 isabet oranıyla 1.6 üçlük isabeti buldu. Ancak, serbest atışlardaki başarısı için aynı şeyi söyleyemeyiz; %60.3 isabetle oynadı. İşin savunma kısmında ise ayakları çabuk ve aynı Vesely gibi kısa karşısında kalabilir, doğal bir çember savunmacısı olmamasına rağmen ters taraftan getirdiği yardımlarla blok yapabilir ve en önemlisi, yıpranmış bir Vesely’nin yanında fizikli uzunlarla mücadele edebilecek sertlikte. “Hard-nosed” diye tabir ettiğimiz sert ve savaşçı bir oyuncu ki Fenerbahçe Beko, özellikle play-offlarda, bu tür oyuncuların eksikliğini çok çekmişti. Ancak, yine de daha fizikli bir uzun eklemesi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca, saha içinde olduğu gibi saha dışında da hırslı bir oyuncu.

Gerçekten çok iyi bir ekleme. Piyasanın en gözde parçalarından birinin Fenerbahçe Beko’yu tercih etmiş olması çok değerli. Bu konuda, Polonara’nın vatandaşı olan Gherardini’nin de hakkını teslim etmek gerekiyor. Sonuç olarak, Fenerbahçe Beko, Pierre – Polonara – Vesely ile çok iyi ve çok dinamik bir frontcourt kurdu. Fakat EuroLeague’de başarının kilidini kısaların açtığını biliyoruz ve bu frontcourt’un anlam kazanabilmesi için çok iyi bir oyun kurucu eklemesi şart.

Bilal Aksoy

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz