Euroleague’de Büyük Değişiklik!

3056
THY EuroLeague

Turkish Airlines Eurolegue’nin 11 hissedarı bugün bir araya gelerek 2020-2021 sezonunda Euroleague’e katılacak takımların formatında çok önemli bir değişikliğe gitti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Almanya’nın Münih kentinde bir araya gelen yöneticiler ve hissedarlar Euroleague’de yer alacak takımların 2020-2021 sezonunda farklı bir şekilde seçileceğini açıkladı.

Buna göre yeni sistem doğrultusunda 18 takımın mücadele edeceği ligde 11 tane A lisanslı takım, iki yıllık sözleşmeleri bulunan ASVEL ve Bayern Münih, Eurocup’ta finale yükselen iki takım ve üç tane wild card alan takım Euroleague’de mücadele etme hakkı kazanacak.

Yeni sistem ile birlikte yerel liglerden katılan takımların yerini wild card alan takımlar devralacak. Ayrıca Eurocup’tan gelen iki takımdan bir tanesi play-off yaparsa gelecek sezonda Euroleague’de mücadele edecek. İki takımın da play-off yapması halinde ise hangi takım üst sırada yer alıyorsa o Euroleague vizesi alacak.

Yapılan açıklamada ayrıca üç tane wild card alacak takımın bir tanesinin öncelikli olarak ABA Ligi(Adriyatik Ligi)’nden seçilmesi bekleniyor.

İşte yeni sisteme göre 2020-2021 sezonundan itibaren katılım bu şekilde olacak:

11 A Lisans takımı

2 Wildcard (Asvel ve Bayern Münih)

2 Eurocup Lisansı (Şampiyon ve ikinci)

3 Yıllık Wildcardlar (Adriyatik Ligi öncelikli)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here