Ergin Ataman Warriors Modelini Uygulamış

919
Ergin Ataman Warriors Modelini Uygulamış
Ergin Ataman Warriors Modelini Uygulamış

Anadolu Efes’i şampiyonluğa taşıyan koç Ergin Ataman, taktik ve oyun planına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’e gelmeden önce boşta olduğu 2 aylık dönemi Amerika’ya giderek değerlendiren Ataman bu süreçte, NBA takımlarını yakından analiz etmiş.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Koç Ataman konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

Benim son yıllardaki basketbol felsefem zaten buydu. Ama NBA’de de, özellikle Golden State Warriors’ın oynadığı basketbolu ve yaptıkları antrenman düzenlerini -San Antonio biraz daha farklı oynayabiliyor- gördükten sonra doğru bir model olduğunu ama modelin işlemesi için de doğru oyuncuların olması gerektiğini düşündüm ve ona göre bir takım kurduk biz bu sezon.

Ondan sonra da oyuncuların yeteneklerini, bireysel yeteneklerini ön plana çıkartan bir sistem yarattık. Tabii ki NBA’e gitmenin -orada iki ay bulundum ben- bana çok faydası oldu. Sonuçta kendi bilgi birikimlerini geliştirme şansına sahip oluyorsun. Bunun iyi ve doğru bir model olduğunu gözlemledim” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman geçtiğimiz ay THY EuroLeague Final Four maçında Fenerbahçe Beko’ya karşı alınan galibiyetin ardından yaptığı açıklamada da; “Keyif veren tempolu bir basketbol oynamaya çalışıyoruz. Açıkcası bu yıl Golden State Warriors gibi basketbol oynuyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Ergin Ataman Galatasaray’daki görevinden ayrıldıktan sonra Amerika’ya gitmişti. Ergin Ataman, San Antonio Spurs ve Golden State Warriors antrenmanlarına katılmış, Miami Heat ve Houston Rockets tesislerini de ziyaret etmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here