Anadolu Efes Güle Oynaya Saha Avantajını Geri Aldı (Video)

581

Turkish Airlines Euroleague Play-Off 3.maçında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanya’da rakibi Barcelona’ya konuk oldu. Verdiğimiz ev sahibi avantajını geri almak ve seride tekrar öne geçmek için çıktığımız maçta, Shane Larkin önderliğinde mükemmel bir takım oyunu oynadık. Tam 34 sayı fark ile 68-102 galip geldik ve seride 2-1 öne geçtik.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maç’a Krunoslav Simon’un üçlüğü ile başladık. Heurtel’in 2 sayılık basketi ile karşılık verdiler. Beaubois’nın orta mesafe isabetiyle skoru 2-5’e getirdik. Hücumda oldukça etkili başladık ve Beaubois bir üçlük isabeti ile farkı 6’ya çıkarttı. Savunmada biraz gevşeyince Claver’in basketine engel olamadık. Hücumdaki etkinliğimiz Simon’un üçlüğüyle tekrar etkinleşti ve skoru 6-13 yaptık. Karşılıklı basketler ile geçen 3 dakika sonrası tekrar ipleri elimize aldık. Micic, Simon, Moerman üçlüsü ile farkı 11’e çıkarttık. Hanga’nın üst üste 6 sayısı ile skor 17-22 oldu. Çeyreğe son noktayı Tibor Pleiss koydu. (20-26)

2. çeyrek Oriola’nın basketiyle başladı. Karşılıklı kaçan şutlardan sonra Shane Larkin ile isabeti bulduk. Micic’in üçlüğü ile skor 23-31’e geldi. Tomic’in basketine Beaubois ile karşılık verdik. Moerman’ın üçlüğü ile farkı çift hanelere çıkarttık. Dunston ve Moerman’ın basketleriyle farkı açmaya başladık. Heurtel’in üst üste 5 sayısı ile Barcelona skora tutundu. Kyle Kuric üçlük isabeti ile skoru 53-46’ya getirdi. Çeyreğe noktayı Larkin’in iki üçlüğü ile koyduk.(39-52)

Üçüncü çeyreğe Barcelona inanılmaz başladı. Bizim hücumda şutları kaçırmamız ile önce Hanga’nın sonra Kuric’in üçlükleri bize mola aldırdı. Tomic’in basket faulü farkı 5’e indirdi. Bugünün yıldızı Shane Larkin’in üst üste iki üçlüğünün ardından Simon’un basketiyle skoru 50-60’a getirdik. Hanga’nın sayısına Larkin’in basketi ile karşılık verdik. Moerman’ın 4 sayısına bir de Larkin’in üst üste 6 sayısı eklenince farkı 17’ye çıkarttık. Her topu elden almaya başladık ve Barcelona’yı iyice dağıttık. Hızlı hücumda önce Larkin ile sonra da Micic ile sayılar bulduk ve skoru 56-81’e getirdik. Mükemmel oynadığımız çeyreği Micic’in son saniye üçlüğü ile bitirdik.(57-84)

Son periyot, Moerman’ın isabetiyle başladı. Larkin’den de bir üçlük ile farkı 32’ye çıkarttık. Larkin’in maçtaki 30. sayısı. Barcelona 5-0’lık bir seri yakaladı ve skoru 62-89’a getirdiler.Micic ve Dunston’dan gelen 6 sayı ile farkı 33’e çıkarttık. 5.50 kala Shane Larkin, İspanyol taraftarların alkışları ile kenara geldi. James Anderson’ın üçlüğü ve Pleiss’ın turnikesi ile 100 sayıyı bulduk. Tibor Pleiss tipleyerek maça son noktayı koydu. (68-102)

Barcelona Lassa – Anadolu Efes 3. Maçın Özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here