Dwane Casey Kovuldu!

771
Toronto Raptors
Dwane Casey Kovuldu!

NBA’de antrenörler tarafından “Yılın Koçu” seçilen Toronto Raptors koçu Dwane Casey‘nin görevine Raptors yönetimi tarafından son verildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Normal sezonda elde ettiği 59 galibiyet ile Doğu Konferası’nı birinci sırada tamamlayan Dwane Casey yönetimindeki Toronto Raptors, playofflarda ise hayal kırıklığı yaratmıştı.

Dwane Casey yönetiminde NBA’de Doğu Konferansı’nda normal sezonu lider tamamlayan Toronto Raptors, ilk turda Washington Wizards’ı 4-2 ile geçerken, play-off yarı finalinde ise Cleveland Cavaliers’a 4-0 kaybetmişti.

Toronto Raptors’ın son 3 yıldır play-offlar da Cleveland Cavaliers’a elenmesi, takım içinde homurdanmaları başlatmıştı. Fatura 61 yaşındaki tecrübeli koç Dwane Casey’e kesildi.

Dwane Casey, 2008 yılından beri Toronto Raptors’ı çalıştırıyordu. NBA’de 23 sezondur yer alan Toronto Raptors, bu zamana kadar sadece 3 sezon 50+galibiyet alabildi. toronto Raptors bu sezon 59 galibiyet alarak organizasyon rekoru kırmıştı.

Takımın yıldız isimleri DeMar DeRozan ve Kyle Lowry geçtiğimiz günlerde, koç Dwane Casey’nin görevden alınacağına dair iddialara karşı Casey’ye desteklerini dile getirmişlerdi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here