Doğuş Grubu Sponsorluktan Çekiliyor

8312
BSL
Doğuş Grubu Sponsorluktan Çekiliyor

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım seçim öncesi beIN Sports Haber’de, basketbol takımının geleceği hakkında flaş bir açıklama yaptı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Başkan Aziz Yıldırım, son dönemde borçlarını yapılandırmak istediğine ilişkin haberler çıkan Doğuş Grubu’nun, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın sponsporluğundan çekileceği iddialarını doğruladı.

Aziz Yıldırım, konu ile ilgili olarak verdiği demeçte; Doğuş Grubu’nun sponsorluktan çekileceği doğru. Bu durum Türkiye’deki ekonomik dalgalanmadan dolayı gerçekleşti. Onların da bankalarla problemleri var. Çözerlerse devam edeceğiz. Biz olmazsak da problem değil, nasıl olsa Ali Bey getiriyor sponsoru.” ifadelerini kullandı.

Dün gece Habertürk canlı yayınına katılan Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç: “Bugün de yeni duyuyoruz ki Doğuş Grubu basketboldan çekiliyormuş diye. Tabi o büyük bir geri adım atma olur Fenerbahçe açısından. İnşallah doğru değildir ama anladığım kadarıyla öyle gözüküyor.” demişti.

Sezon başında 3 yıllık sözleşmeye göre Doğuş Grubu, Fenerbahçe’ye her sezon için 15 milyon euro civarında finansman sağlayacaktı.

2017-2018 sezonundan itibaren toplam 45 milyon euroluk bir anlaşma yapıldı. Bu tutarın TL karşılığı da bugünkü kurla 225 milyon liraya ulaştı. İmzalanan anlaşmayla sarı lacivertli basketbol takımının adı Fenerbahçe Doğuş olarak değiştirilmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here