Doğu’daki NBA Playoff Eşleşmeleri

270
Doğu'daki NBA Playoff Eşleşmeleri
Doğu'daki NBA Playoff Eşleşmeleri

Normal sezonun tamamlanmasına 2-3 maç kala Doğu’daki NBA Playoff Eşleşmeleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. 14 Nisan’daki son maçlara kadar devam edecek sıralama yarışması bakalım nasıl sonuçlanacak. Her günün sonunda maç sonuçlarına göre sayfamızı güncelleyeceğiz.  Şimdi tek tek takımları inceleyelim.

NBA Playoff Eşleşmeleri – Doğu

1. Cleveland Detroit 8.
2. Toronto Indiana 7.
3. Miami Charlotte 6.
4. Atlanta Boston 5.
USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

 

NBA Playoff Eşleşmeleri İçin Doğu’daki Tüm İhtimaller

 

NBA Playoff Eşleşmeleri İhtimalleri Doğu
NBA Playoff Eşleşmeleri İhtimalleri Doğu

1- Cleveland Cavaliers (57-24)

Konferansı lider bitirmeyi garantileyen Cleveland Cavaliers, rakibini beklemeye başladı. Cleveland’ın rakibi konferansı 8. sırada bitiren Detroit Pistons olsu.

2- Toronto Raptors (55-26)

Kanada ekibi NBA Doğu Konferansı’nı 2. sırada bitirmeyi garantiledi. Toronto Raptors’ın rakibi konferans 7.’si olan Indiana Pacers oldu.

3- Miami Heat (48-33)

Miami Heat’in de 3.’lük şansı devam ediyor ama 6. sırada düşme ihtimalleri de var. Miami Heat kazanırsa konferansı 3. sırada bitirecek. Heat eğer yenilirse Atlanta’nın yenilmesi durumunda yine konferansı 3. sırada bitirecek. Miami Heat’in yenilmesi durumunda eğer Atlanta Hawks kazanırsa Miami Heat playoff ilk turunda saha avantajını kaybetmiş olacak.

Aşağıda 8 ihtimali de görebilirsiniz.

Kalan maç:  Heat @ Celtics

4- Atlanta Hawks (48-33)

Atlanta Hawks ile Miami Heat arasındaki 3.’lük yarışı devam ediyor. Sıralamayı üçlü ve hatta belki de dörtlü averaj belirleyecek ama Güneydoğu grubunu lider bitiren takımın bu averaj hesaplamalarında üstte kalacağını düşündüğümüz zaman hesaplar biraz daha karışıyor. Atlanta Hawks’un 6. olma ihtimali bulunmuyor. Atlanta Hawks, eğer son maçını kazanırsa playoff ilk turunda saha avantajına sahip olacak.

Eğer Hawks, kaybederse ve Boston da Miami’yi yenerse Atlanta Hawks rakibi gibi görünen Charlotte’un kazanmasını bekleyecek. Çünkü 4’lü averaj hesabına göre Hawks bu durumda 4. sırada yer alıyor.

Kalan maçlar :  Hawks @ Wizards

5- Boston Celtics (47-34)

Boston Celtics, 4.’lük hesapları yapıyor ama bir anda 6. sıraya da düşebilir. Boston Celtics’in Miami’yi yenmesi 4.’lük için yeterli olmuyor.  Çünkü bu durumda Hornets ve Wizards kazanırsa Celtics ilk 4’e giremiyor.

Kalan maçları : Heat @ Celtics

6- Charlotte Hornets (47-33)

Playoffları ve konferanstaki en kötü 6. sırayı garantileyen Charlotte Hornets, üst sıraları hedefliyor ama işleri çok zor. İlk 4 şansı bulunmayan Hornets, konferansı 5. veya 6. sırad bitirecek.

Kalan maçları :  Magic @ Hornets

7. Indiana Pacers (44-37)

Indiana Pacers,  konferansı 7. sırada bitirmeyi garantiledi ve Toronto Raptors’ın rakibi oldu.

8. Detroit Pistons (43-38)

Detroit Pistons da NBA playofflarını garantileyen bir başka takım oldu. Cleveland Cavaliers’tan kaçmak için konferansı 7. sırada bitirmek isteyen Pistons, Pacers’a ikili averajı kaptırdığı için Pacers’ın kaybetmesini beklemek zorundaydı. Pacers kaybetmeyince Detroit 8. oldu ve Cleveland’ın rakibi oldu.

Batı konferansındaki NBA Playoff eşleşmeleri için “NBA Batı Konferansı Playoff Eşleşmeleri” sayfasını ziyaret edin.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here