Derrick Williams: Fenerbahçe Taraftarı Dünyanın En İyisi (Özel)

753
Derrick Williams: Fenerbahçe Taraftarı Dünyanın En İyisi

Fenerbahçe Beko’nun yeni transferi Derrick Williams ile Euroleague medya gününde özel bir röportaj yaptık.

  •  Basketbolcu olmanda en çok kimler etkili oldu?
USA Team Fans
USA Team Fans

Amcam ve annem beni basketbola başlama konusunda teşvik eden iki isim oldu. Büyürken hiçbir zaman özellikle basketbol oynama niyetim olmamıştı. Onlar beni herhangi bir spor yapmam için teşvik edip yönlendirdiler. Özellikle amcam bana basketbol oynamayı öğretti.

  • Basketbolda herhangi bir idolün var mı?

Küçükken en sevdiğim oyuncu hep Shaq oldu. Onun sahadaki dominantlığı, atletizmi ve kütlesi çok etkileyiciydi. Ve ben Los Angeles’tanım, Shaq ve Kobe beraber olduğu zamanlar çok güzeldi. Şampiyon oldukları zaman ben 10 yaşındaydım ve o zaman gerçekten basketbola başlamayı istediğimi hatırlıyorum.

  • Eski üst düzey rakiplerinin takım arkadaşı olmak nasıl hissettiriyor?

Burası gerçekten olmak istediğim yer. Burada Gigi var, NBA’den onu tanıyorum. Lauvergne ve De Colo da aynı şekilde NBA’den bildiğim ve karşısında oynamanın çok keyifli olduğu oyuncular. NBA’de oynamayanlar da olimpiyat ve Dünya Kupası tecrübesine sahip oyuncular. Etrafınızda karakter ve oyuncu olarak kazanmayı isteyen insanlar var. İstediğim de bu. Skor üretebilecek çok oyuncumuz var ve şampiyon olmayı umuyoruz.

  • Fenerbahçe NBA’e Udoh, Bogdanovic, Bijelica gibi birçok oyuncu gönderen bir takım. Senin için NBA defteri kapandı mı?

Kapandığını söylemek için daha çok erken olduğunu düşünüyorum. Daha 28 yaşındayım ve NBA’de 6 yıl oynadım. Buraya gelmemin amacı hem fiziksel hem de mental olarak daha iyi olmak. NBA, her anlamda çok zor bir ortam. Dünyadaki en iyi oyuncular var. Günün sonunda orada olmak için daha iyi olmanız gerekiyor. Benim burada olma amacım da tam olarak bu, daha iyi olmak ve NBA’den gelen birçok oyuncuların olduğu Euroleague’deki üst düzey mücadelenin bir parçası olmak. Buraya gelmeyi geri adım atmaktan çok basketbol oynayıp daha iyi olmak için çok iyi bir fırsat olarak görüyoruz.

  • Buraya daha önce rakip olarak gelip atmosferi yaşadın. Taraftarlar hakkında düşüncelerin nasıl?

Fenerbahçe taraftarı dünyanın en iyisi. Evet, onların bu işin en iyisi olduğunu söyleyebilirim. NBA ve Avrupa’daki her salonda oynadım ve bunun gibisi yok. Geçen sezonki maçta bunu yaşadım. Çok keyifli ve bu insanların yaşadığı tutkunun bir parçası olmak bana gerçekten heyecan veriyor.

  • İstanbul hakkında şehir olarak ilk izlenimlerin neler?

Muhteşem bir şehir.  Bundan önce İstanbul’a tek gelişim Türk takımları ile oynadığımız zamandı.  Şimdi burada yaşayacağım ve şehri dolaşıp, birtakım insanlarla tanışıp, tecrübeler edinme şansım olacak. Bu şehrin kültürünü insanlarını ve yemeklerini tecrübe etmek için sabırsızlanıyorum. Burası dünyada bulunduğum en güzel şehirlerden biri.

  • Son olarak, çocukken futbolu sevdiğini söyledin. Favori NFL takımın hangisi?

Los Angeles’ta büyürken bir NFL takımımız yoktu. Ama şimdi Rams ve Chargers var. Evimin takımı olduğu için Rams diyeceğim. Küçükken Eagles’ı severdim. Annem Packers taraftarıydı bu yüzden bende de hep onların formaları vardı. Öte yandan her zaman Eagles içten içe kendimi ait hissettiğim takım oldu.

Röportaj: Yusuf Demirci
Çeviri: Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here