Anadolu Efes Evinde Boyun Eğdi

250
THY EuroLeague
Anadolu Efes Evinde Boyun Eğdi

THY Euroleague 23. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, Euroleague’te bu sezonun flaş takımı Zalgiris’i konuk etti. Rakibine 70-86 mağlup olan Anadolu Efes 23 maçta 17 mağlubiyet 6 galibiyet ile haftayı son sırada kapattı. Zalgiris Kaunas ise aldığı 14. galibiyeti ile ilk 8’deki yerini korudu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşma karşılıklı basketlerle başladı. Toney Douglas ve Motum’un dış şutları ile birlikte Anadolu Efes, ilk 3 dakikayı 8-5 önde geçti. Davies ve Pangos ile basketler bulan Zalgiris savunmada ciddi hatalar yaptı. Anadolu Efes bu hataları Douglas ile iyi değerlendirdi ve skoru 13-9’a getirdi. Çeyreğin kalan kısmında da iki takım da hücum gücünü gösterdi. Zalgiris’te Pangos ve Micic üçlükleri ile bir ara takımlarını öne geçirseler de Anadolu Efes  Brown ve Muhaymin’in sayıları ile birlikte üstünlüğü tekrar aldı ve ilk çeyreği 23-21 önde kapattı.

İkinci çeyreğin başında da takımların yüksek tempolu hücumu devam etti. Zalgiris’te Micic’in etkili oyunu Anadolu Efes savunması adına ciddi sorun yarattı ve Litvanya ekibi çeyreğin 3. dakikasında skoru 27-30’a getirdi.  Anadolu Efes’in hücumu bu dakikalarda hücumda sayı bulmakta çok zorlandı. Valinskas ve White’dan gelen sayılarla birlikte Zalgiris farkı 8 sayıya kadar çıkardı(27-35). Anadolu Efes’i girdiği bu krizden çıkaran isim ise Motum oldu. Motum, üst üste bulduğu 5 sayı ve McCollum’un basketiyle birlikte Anadolu Efes skoru 34-37’ye getirdi. Çeyrek sonunda Zalgiris oyunun kontrolünü ele aldı. Anadolu Efes’in üst üste yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren ekip, Ulanovas ve Toupane ile sayılar buldu ve soyunma odasına 36-45’lik skorla gidildi.

Üçüncü çeyreğin başında her iki takım da skor bulmakta zorlandı. Anadolu Efes’in genç oyuncusu Muhaymin’in enerjisi oyunu hareketlendirdi ve Anadolu Efes skorlar bularak farkı indirdi. Zalgiris Kaunas ise hücumda White ile toparlandı ve ilk 3 dakika 42-51 ile geçildi. İki takımın da savunmada hatalar yapması, bu dakikalarda fazla skorun çıkmasına yol açtı. Zalgiris farkı Davies ve White ile çift hanelere kadar çıkarsa da Anadolu Efes’te McCollum’dan gelen basketler çeyreğin bitimine 4 dakika kala farkı tekrardan tek hanelere indirdi(49-57). Zalgiris’in oyun kontrolü çeyrek sonunda da devam etti. Anadolu Efes her ne kadar McCollum ve Motum ile hücumda verim alsa da savunmasında yaşadığı ciddi sorunlar Zalgiris’e boş şutlar tanıdı. Çeyreğin son dakikasında Douglas’ın yaptığı sportmenlik dışı faul ile birlikte fark biraz daha açıldı ve son çeyreğe Litvanya ekibi 56-68 önde girdi.

Son çeyrek McCollum’un basketiyle açıldı. Milaknis ve Brown’un karşılıklı üçlükleriyle birlikte ilk 2 dakika 61-71 ile geçildi. Bu dakikadan sonra Anadolu Efes’in üst üste yaptığı top kayıpları, Zalgiris’e hızlı hücum sayılarını getirdi ve Zalgiris maçın bitimine 5 dakika kala farkı 20’ye kadar çıkardı(61-81). Anadolu Efes’te Birkan Batuk ve Stimac ile farkı indirse de Zalgiris sürprize izin vermedi ve karşılaşmayı 16 sayı farkla 70-86 kazandı.

Zalgiris Kaunas’ta Aaron White 15 sayı 4 ribaund ile maçın yıldızı oldu. Pangos 10 sayı 6 asist, Davies 12 sayı 4 ribaund, Micic 11 sayı 6 asist ile oynadı. Anadolu Efes’te ise Douglas 13 sayı 5 asist, McCollum 14 sayı 3 ribaund 3 asist, Dunston 11 sayı 8 ribaund ile oynadı.

Maçın Özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here