Deplasman Fobisi:Gran Canaria-Darüşşafaka

206

Turkish Airlines Euroleague 26.Hafta maçında, Kanarya Adaları’nda temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, 2019’da galibiyeti bulunmayan Herbalife Gran Canaria’ya konuk oldu. Euroleague’deki ilk deplasman galibiyetimizi almak için çıktığımız maçtan 84-64 mağlubiyetle ayrıldık.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maça top kaybıyla başladık. Albert Oliver’in üçlüğü ile 4-2 öne geçtiler. Stanton Kidd harika bir cross over’ın üzerinden attığı şutla basket faulü aldı. Oğuz’un serbest atıştan bulduğu sayılarla 4-9 öne geçtik. Bir fast break ile Toney Douglas farkı 7’ye çıkardı. Toney Douglas skoru 4-13’e getirdi. Balcerowski attığı 5 sayı ile farkı 6’ye düşürdü. Sportmenlik dışı faulden dolayı 4 sayı daha bulan ev sahibi ekip farkı 2’ye düşürdü. Eriksson’un basketiyle skor 15-15’e geldi. Kartal Özmızrak bizi tekrar öne geçirdi. İlk çeyreği 15-18 önde kapattık.

İkinci çeyrek, Peiners’in smacıyla başladı. İlk üçlük isabetimiz geldi ve farkı 8’e çıkarttık. Üst üste buldukları sayılarla skoru 19-23’e getirdiler.Balvin güzel bire bir ile farkı 2’ye düşürdü. Dj Strawberry çok uzaklardan yolladığı üçlük ile takımını 26-25 öne geçirdi. Albert Oliver bulduğu basket ile farkı 4’e çıkarttı. Hücumda tıkandığımız anlarda savunmada da faul hakkımızın dolmuş olması ile fark 6’ya çıktı. Evans’ın üçlüğü ile uzun zaman sonra skor bulduk. Dj Strawberry hemen karşılık verdi. Markel Brown skoru 34-30’a getirdi. Vene, bulduğu üçlük ile ilk yarının skorunu belirledi. 37-30

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Eriksson atmaya devam ediyor farkı 9’a çıkarttı. Biz de hücumda top kaybı yapmaya devam ediyoruz.Balcerowski farkı çift hanelere çıkarttı. Vene’nin hızlı hücumda bulduğu sayıyla skor 48-35 oldu. Radicevic, üçlük isabeti ile farkı 14’e çıkarttı. Oğuz Savaş’ın basket faulü ile farkı tekrar tek hanelere indirdik.Eriksson çok can yakan bir isabet buldu. Stanton Kidd üçlüğüne Eriksson üçlük ile karşılık verdi. Bir üçlük de Radicevic’ten geldi ve fark 15’e çıktı. Üçüncü çeyreğin skoru 60-47

Son çeyrek ev sahibinin bulduğu sayı ile başladı. Jefferson ve Hannah’ın sayılarıyla fark da 20’ye çıktı. Çok güzel bir alley oop ile farkı 23’e çıkarttılar. Aynısından bi tane daha yaşadık ve skor 72-47 oldu. Hücumlarda elimiz boş dönmeye devam ediyoruz. Stanton Kidd üçlüğü ile skoru 76-51’e getirdi. Zanis Peiners’in smacıyla farkı 19’a düşürdük. Serbest atışlarla sayı bulmaya başladık fakat değişen bir şey olmadı ve 20 sayı farkla mağlup olduk.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here