Denver Pes Etmiyor

230
NBA
Denver Pes Etmiyor

Bu sabah oynanan maçta Minnesota ile kıyasıya bir playoff mücadelesi veren Denver Nuggets ile batı konferansında 3. sırada bulunan Portland Trail Blazers Pepsi Center’da karşı karşıya geldi. Jokic’in 15 sayı 20 ribaund 11 asistlik triple-double performansı Denver’in maçı 88-82 kazanmasını sağladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk basketi Portland hücümunda Cj Mccollum’ın üçlüğü ile geldi.Denver hücumdan boş döndükten sonra Paul Millsap Cj Mccollum’u blokladı ve hızlı hücumda Denver Jamal Murray’ın üçlüğü ile maçı 2-5’e getirdi. Jamal Murray boyalı alandan basketlerine devam ederek durumu 3-9’a getirdi. Will Barton’un üçlüğü ile durum 3-12 oldu ve Portland mola almak zorunda kaldı. Moladan dönen Portland Evan Turner ve Jusuf Nurkic’in etkili oyunu ile skoru 16-16’a getirdi. Çeyreğin sonlarına doğru Wilson Chandler ve Jokic oyuna ağırlığını koydu ve ilk çeyrek 23-28 Denver üstünlüğü ile sona erdi.

2.çeyreğin ilk 4 dakikası etkili savunma yapan Portland, Mccolum ile hücumda etkili oldu ve skor 33-32’ye geldi. Nurkic’i bir türlü savunamayan Plumlee Nurkic’in ard arda sayılarına engel olamadı. İlk yarının son bölümlerinde Portland hızlı hücumlarını durduramayan Denver 49-42’lik skorlar soyunma odasına geride gitti.

Portland ikinci yarıya Mccollum’un üçlüğü ile başladı ve skor 52-42 oldu. Nurkic’in ard arda hücum ribaundları alıp sayılar bulduktan sonra skor 56-46’ya geldi ve Denver mola almak zorunda kaldı. Aminu’nun üçlüğüne Chandler karşılık verdi ve skor 59-51’e geldi.11 sayıya kadar açılan fark Denver hızlı hücumlarıyla 5’e indi. Çeyrek sonunda Will Barton oyuna ağırlığını koydu ve son çeyreğe 69-66 Portland üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrekte D.Harris ve G.Harris ard arda sayılar bularak durumu 71-75’e getirdi. Jokic ve Nurkic’in karşılıklı sayıları ile maçın bitmesi 3 dakika kala skor 77-78 oldu. Will Barton ve Murray sayılar bularak skoru 77-82’e getirdi. Kalan bölümdeki taktik faullerde hata yapmayan Denver maçı kazandı.

Nurkic’in 20 sayı 19 ribaundlık performansı galibiyet için yeterli olmazken playoff ümidini son maç taşıyan Denver’da Will Barton 22 sayı 7 ribaund 3 asistle Jokic ile maçın kahramanı oldu.

Batuhan Akar

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here