Denver Nuggets’ın Yaz Dönemi Hamleleri

509
NBA
Denver Nuggets'ın Yaz Dönemi Hamleleri

2 sezondur son sıradan olan play-off umutlarını hep son maçta kaçırdı Denver. 2016 yılında Westbrook’un efsane son saniye basketi ve geçen sene de ölüm kalım maçına çıktığı Minnesota Timberwolves’a 8. sırayı, yani play-off’u devredip sezona havlu attılar.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Onlar için şaşırtıcı sayılabilecek derecede yüksek potansiyelli bir draft ile başladılar; Michael Porter Jr . Liseyi domine eden Porter’ın oyun yapısı ve stili, ilk yıllarındaki Durant’i çok andırıyordu. Fakat sakatlığı sebebiyle NCAA’de sadece 3 maça çıktı ve hiç de iyi bir performans sergileyemedi. Geçtiğimiz ay, sırtından tekrar ameliyat olan Porter Jr. potansiyeline rağmen çok riskli bir draft picki olduğu için 14. sıraya Denver’a kaldı. Denver cephesinden yapılan açıklamada “bu sezon dönmesi için onu zorlamıyoruz” deseler de bu sezonun ortalarında dönebileceğine dair olumlu haberler geliyor.

Off-season’a girilirken Jokic, Will Barton gibi takımın önemli oyuncularının da kontratları bitiyordu ve Denver’ın ilk odaklanması gereken de bu iki oyuncu oldu. Ve istedikleri şekilde gayet ciddi kontratlarla, bu iki oyuncuyu ellerinde tuttular. NBA’in belki de en ilginç basketbolunu oynayan, pota altı oyuncuları olan Nikola Jokic’in birinci oyun kurucu ve ana top yönlendirici olduğu düşünülürse, bu doğrultuda biraz da olsa top yönlendirebilecekleri bir oyuncuya ihtiyaçları vardı. Free Agent’ta bu aradıklarının Isaiah Thomas olduğuna karar verdiler. Ne kadar iyi bir top yönlendirici olduğu tartışılsa da Murray ve Harris’in yanına, verimli oynamaya yönlendirildiğinde çok tehditkar olan bir atıcı aldı Denver. Mentorluk yapabilir mi tabii ki o da tartışılabilecek bir konu ama 2 yılda takımlar konusunda yaşadıklarının onu daha olgunlaştırdığını söylemişti bir demecinde. Top dağıtımını sağladıkları sürece bu sene, 2 sene sonunda kaçan play-off un adaylarından olabilirler. Unutmamamız gereken bir diğer oyuncu da çok yönlülüğüyle bilinen Paul Millsap. Sağlıklı olursa yine her takıma lazım oyunu, Denver’ı yüksek bir potansiyele dönüştürebilir. Lakin takıma yeni katılan oyuncuların, özellikle uzun konusunda benchten gelip verecekleri katkıların önemi küçümsenemeyecek düzeyde. Düzenli bir sistemde, benchten de gelecek ufak dokunuşlar onların konumunu geçen seneye göre bir tık daha arttırıp sürpriz yapmalarını sağlayabilir.

Gelenler

•Michael Porter Jr(14.sıra draftı)

•Jarred Vanderbilt(Drafttaki takas ile,41.sıra draftı)

•Emanuel Terry(Free Agent)

•Thomas Welsh(58.sıra draftı)

•Isaiah Thomas(Free Agent)

•DeVaughn Akoon-Purcell(Avrupadan 2016 undrafted)

•Isaiah Whitehead(Takas)

Gidenler

•Wilson Chandler(Draft haklarına karşılık takas)

•Darrell Arthur(Takas)

•Kenneth Faried(Takas)

•Isaiah Whitehead(Serbest Bırakıldı)

•Richard Jefferson(Yollar ayrıldı)

•Devin Harris(yollar ayrıldı)

Son zamanlarda sakatlıklarla uğraşan Chandler, draft hakkı karşılığında Sixers’a gönderildi. Salary Cap boşluğu için yapılan hamlelerden biri de Faried ve Arthur takasları oldu. Oradan alınan oyuncu Whitehead de serbest bırakıldı ve Avrupanın yolunu tuttu. Gençlere ağırlık verildiği bu off-seasonda bench hamleleri ve Isaiah Thomas, bakalım play-off’un tekrardan Colorado’nun soğuk dağlarına dönme sürprizini yaptıracak mı?

Hakan Işık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here