Kawhi Leonard’ın Gidebileceği Takımlar

1112
Kawhi Leonard'ın Gidebileceği Takımlar
Kawhi Leonard'ın Gidebileceği Takımlar

Geçtiğimiz gün, 21.3 milyon dolar değerindeki oyuncu opsiyonunu kullanmayarak serbest oyuncu konumuna gelen Kawhi Leonard’ın bu yaz yoluna devam edebileceği düşünülen takımlara bir göz atalım.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1- Toronto Raptors

Raptors’u tarihindeki ilk şampiyonluğa adeta omuzlarında taşıyarak ulaştıran Kawhi’ın ilk alternatifinin Kanada temsilcisinde kalmak olduğu söyleniyor. Toronto taraftarı ve yönetimi de “pençe”nin kalması için ilk geldiği günden itibaren elinden geleni yapıyor. San Antonio Spurs’ten olaylı ayrılan süper yıldızın adeta üzerine titreniliyor şehirde. Bir de şampiyonluk ve Final MVP’liği kazanmasının ardından Leonard’ın ilk seçeneği Raptors diyebiliriz.

2 -Los Angeles Clippers

Geçtiğimiz sezon beklenenin çok daha üzerinde bir performans gösteren Clippers, tarihin en rekabetçi batı konferansı olacağı ön görülen sezonda süper yıldızları olmadan playofflara kalmayı başarmıştı. İlk turda ise Golden State Warriors’tan 2 maç çalmayı başararak sezonu noktalamıştı. Fazlasıyla rekabetçi olduğunu gösteren Clippers’ın bu yaz planlarında takıma bir ya da iki süper yıldız katmak var. Yıllardır Lakers’ın gölgesinde kalan ve başarısız, loser bir takım olarak gösterilen Clippers bu yaz imajını değiştirme amacında. Lakers’ın Davis hamlesi sonrası Clippers’ın ilk hedefinin Kevin Durant veya Kawhi Leonard’dan birisini, mümkünse ikisini de takıma katmak olduğu söyleniyor. Gallinari’nin kontratından kurtuldukları taktirde bütçeleri buna yetiyor. KD’nin sakatlığı sonrası ibre daha çok Kawhi’a dönmüş durumda. Eğer Leonard yeni bir maceraya başlamak isterse Los Angeles Clippers diğer takımlardan daha önde görünüyor.

3 – Los Angeles Lakers

Davis takasının ardından hâlâ bir tane maksimum kontrat boşluğu bulunan Lakers serbest piyasadaki her oyuncu ile ufak da olsa temas halinde. Kyrie Irving, Kemba Walker, Jimmy Butler ve Kawhi Leonard ilk hedefleri arasında. LeBron-Davis-Kawhi üçlüsünü kurdukları taktirde kupanın bir ucundan tutmuş kadar olacaklardır. Her ne kadar Leonard’ın Big3 oluşturmaya sıcak bakmadığı söylense de söz konusu Lakers ve meleklerin şehrinin cazibesi olunca kesin konuşmamak gerek.

4 – New York Knicks

Durant-Kyrie- Zion’lu Big3 hayalleri 1. sıra seçimini ve Zion Williamson’u kaybettikten sonra suya düşen Knicks’in, Durant’in de sezonu kapatmasıyla Kyrie’yi tek başına getirmek istemediği söyleniyor. Henüz yaz sezonu başlamadan kaybetmeye başlayan New York’un bu yaz muhakkak kritik hamleler yapması gerekiyor. Porzingisi de takasladıktan sonra taraftara bir yıl daha bekleyeceğiz diyemezler. Deseler de taraftarın sabrı kalmadı beklemeye, artık rekabetçi bir takım görmek istiyorlar. Durumlar böyle iken Kawhi Leonard’ı takıma katmak büyük iş olur. New York Knicks NBA’in en büyük franchise’larından birisi ve yıllardır başarıya hasretler. Kawhi farklı bir hikaye yazmak istediği taktirde gözden geçireceği ekiplerden birisi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikDraft & Takas & Kader
Sonraki İçerikChris Paul Kararını Verdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here