DeMarcus Cousins Geri Dönüyor

628
DeMarcus Cousins Geri Dönüyor

Play-off ilk turunda Los Angeles Clippers karşısında çok ciddi bir sakatlık geçiren ve ilk bulgulara göre sezonu kapatan DeMarcus Cousins’ın konferans finalinde forma giyme şansının yüksek olduğu açıklandı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Golden State Warriors’un yıldız oyuncusu DeMarcus Cousins, play-off ilk turu dördüncü karşılaşmasında maçın hemen başında bacağından bir sakatlık geçirmiş ve mücadeleye devam edememişti. Cousins’a yapılan ilk tetkiklerde oyuncunun kuadriseps kaslarında yırtık olduğu belirlenmiş ve sezonu kapattığı belirtilmişti.

ESPN’den Marc Spears’in haberine göre ise Cousins’ın takıma dönme ihtimali bulunuyor. Spears yaptığı açıklamada, ‘’Sakatlıkla ilgili doktorlardan aldığım ilk bilgiler sakatlığın boyutunun gerçekten çok ciddi olduğu yönündeydi. En son aldığım bilgiler ise Cousins’ın hızla iyileştiği ve kendini iyi hissettiği yönünde’’ dedi.

Spears açıklamalarına şu sözlerle devam ederken, ‘’Cousins’dan iyi bir haber almak gerçekten çok sevindirici. Bu tip sakatlıklar oyuncuların parkeden uzun süre ayrı kalmasına yol açar. Cousins bunun farkında ve çalışmalarına son sürat devam ediyor’’ şeklinde konuştu.

Spears ayrıca, Golden State Warriors’un konferans finali mücadelesinde DeMarcus Cousins’ın büyük ihtimalle parkede olacağını söyledi.

Sakatlık süresine kadar Golden State formasıyla 30 maça çıkan yıldız oyuncu 16.3 sayı, 8.2 ribaund ve 3.6 asist ortalamalarıyla oynuyordu. Cousins’ın akılda kalan en iyi performansları ise normal sezonda Denver Nuggets’a karşı 28, Houston Rockets’a ise 27 sayı attığı maçlardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here