Daçka Sürpriz Yapamadı

288

Turkish Airlines Euroleague çift maç haftasının ilk maçında, Istanbul Volkswagen Arena’da temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, Euroleague’in en iyi ekiplerinden biri olan CSKA Moskova ile karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar CSKA üstünlüğünde giden maçı Moskova ekibi 15 sayı farkla 65-80 kazandı. Bu sonuçla temsilcimiz 2 galibiyette kalırken, CSKA 13.galibiyetini aldı.

MAÇTAN NOTLAR:

Maç Otello Hunter ve Michael Eric’in karşılıklı smaçlarıyla başladı. Kurbanov’un üçlüğüyle 7-6 öne geçen Moskova ekibine dış şutlarla karşılık veremedik. Hücumda üretken olamamız ve top kayıplarımızla fark bir anda 9’a çıktı. Sergio Rodriguez’in turnikesiyle skor 4-15 oldu ve Selçuk Ernak mola aldı. Moladan Kartal Özmızrak’ın üç sayı isabetiyle döndük. Oğuz Savaş’ın basket faulden bulduğu 3 sayı ile farkı 6’ya düşürdük. Karl Hines’ın son saniye atışıyla ilk çeyreği 9 sayı geride kapattık.

İkinci çeyreğe CSKA Moskova Heckett’ın basket faulden bulduğu üç sayı ve De Colo’nun turnikesiyle başladı. Biz ise Kartal Özmızrak ile hücumda ayakta kalmaya çalışıyoruz. Daha ikinci çeyreğin başında Eric 3’ledi. Clyburn potaya çok kolay gitti ve baset faulü çıkarttı. Fark 16’ya kadar çıktı. Sahada bulunan 4 Türk oyuncusu ile hücumda sayılar bulan Daçka, farkı 12’ye düşürdü. Muhammed Baygül basket faulden bulduğu üç sayı ile farkı 9’a düşürdük. Faul hakkımızın erken dolması onları hep faul almaya itti. Biz de hücumda Türk oyuncularımızdan sayı üretmeye devam ettik. Kartal Özmızrak ilk yarının son hücumunda James Harden vari bir step-back üçlük ile farkı 10’a düşürdü ve ilk yarı 34-44 bitti.

İkinci yarıya Toney Douglas’ın top çalması ve turnikesiyle başladık. Jon Diebler el üstü isabeti bulsa da savunmada yine kolay sayı yedik. Hunter ile farkı 14’e çıkarttılar. Stanton Kidd ilk sayısını maçın 15.dakikasında serbest atıştan buldu. Savunmada konsantrasyon kayıplarımız farkı tekrar 15 sayıya çıkarttı. Hücumda da üretken olamamız, sürenin bizim alehmize işlemesine sebep oldu. Toney Douglas’ın çaldığı topla Zanis Peiners’in isabeti farkı 12’ye düşürdü. Onlarda Rodriguez, bizde Douglas ve Eric hücumlarda kolay sayılar buldu. Jon Diebler bulduğu 2 serbest atış isabetiyle farkı tekrar 10’a düşürdü. Savunmada yine kolay bir sayı yesek de Doğuş Özdemiroğlu serbest atış isabetiyle farkı 11’e düşürerek çeyreğe noktayı koydu.(49-61)

Son periyot iyi savunmanın üzerine Jeremy Evans’ın smacıyla başladı. Lamonica’nın çok net sportmenlik dışı faulünü çalmaması ile ufak bir gerginlik çıktı dönüşünde Nando De Colo üç sayı isabetiyle farkı 14’e çıkarttı. Çirkefliklere devam eden Rodriguez ikinci teknik faulü alarak oyun dışı oldu. Farkın 17’ye çıkmasıyla iyice oyundan kopan Daçka, hem hücumda hem de savunmada üretken olamadı ve karşılaşmadan 65-80 mağlup ayrıldı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here