Efespor Oyuncularını Mağdur Bıraktı

1079
Aydın Efespor
Efespor Oyuncularını Mağdur Bıraktı

Türkiye Basketbol 2.Lig’de yer alan Aydın temsilcisi Efespor, geçmiş sezonda forma giymiş oyuncularına, belediyeden para alamadığı için ödeme yapamadı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

2016-2017 sezonu Aydın Büyükşehir Belediyesi Efe Spor’un resmi sözleşmeli bir çok oyuncusu, alacaklı oldukları meblanın yarısını almış olup, belediye tarafından mağdur edildi.

AYKİM ALUMİNİUM, Aydın Büyükşehir Belediyesinin Meclis kararı ile Efe Spor’a sponsor olacağı ve 2016-2017 Sezonu içerisinde 1.000.000.00TL‘lik destek vereceğini kendi resmi sitesindende duyurarak, takımın 2016/2017 sponsoru olmuştu. Lakin kulüp, BŞB’den sponsorluk ücretini alamadığı için oyunculara ödeme yapmadı.

MAAŞLAR HİÇBİR ZAMAN GÜNÜNDE VERİLMEDİ

2016-2017 sezonunda Efespor’da forma giyen tecrübeli oyuncu Nejat Erselcan, konu ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunarak, yetkililerden ve belediyeden hakları oldukları parayı istedi.

Erselcan sitemize verdiği demeçte;

” Tüm arkadaşlarımızla beraber hepimiz farklı illerden Aydın’a transfer edildik ve Ağustos‘un 10 u gibi sezonu açtık. İlk maaşımızı Ağustos ayında avans istediğimizden dolayı, yarım olarak Eylül ayında alabildik.

Kasım-Aralık maaşlarını o aylar içerisinde hiç alamayıp bize sürekli belediyenin  ödeme yapmadığını,Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun şehir dışında olduğu, ödeme yazısını imzalamadığını her ay kulubün ihtiyacı olan maddi yardımın çok daha azının belediyeden ödenek çıkarıldığı gibi bahaneler iletildi.

Ocak maaş’ı geldiğinde Belediyede Gençlik İl Spor Müdürü olan Sayın İbrahim Gürdal‘ın ödeme yapmaktan kaçındığı bu yüzden ödeme yazısı yazmadığı gibi bahaneler tarafımıza söylendi, her yeni haftada salı günü halledilecek, perşembe günü halledilecek denip haftalar hatta aylar geçti ve Şubat ayı geldi. Bizle yine iki ay alacaklı olup antrenmanlara devam edip bir yandan kulubün sorunu çözmesi için baskı yaparken belediyeden ödemenin kesildiğini ve yeni bir sponsor bulunup tarafımıza ödeme yapılacağı söylendi.

Bununla beraber gelişen süreçte küçük bir sponsor bulunup alacaklı olduğumuz 2 aylık maaşlarımızın sadece bir maaşımızın yarı kısmı ödendi.”

KULÜP DOĞALGAZ FATURALARINI ÖDEMEDİ

“Takım bireyleri olarak hem evlerimizden uzakta bir şehirde maaş almadan yaşamaya çalışıyor, hemde basketbol oynayıp başarılı olmaya çalışıyorduk.
Kulüp evinde kalan bizler Nisan ayından sonra evdeki Doğalgaz faturları kulüp tarafından ödenmediği için kesildi. Evde yemek yapamaz, duş bile alamaz olduk. Kirada olan arkadaşlarımız kiralarını ödeyemediği için sorunlar yaşamaya başladı.
Evli olan arkadaşımız eşinin hastane masraflarını karşılayamaz, evlenecek olan arkadaşımız tüm plan programını ötelemek zorunda kaldı.”

YÖNETİMDEN OYUNCULARA TOKAT GİBİ CEVAP

“Tüm hayatımız temelinden sallanmaya başladı ve sezon bittiğinde kulüp ile toplantı yapıp bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleneceğini sorduğumuzda; ‘‘Alacaklı olduğunuz paranın ne kadarını hak ettiniz ? ” tam olarak bu yanıt verildi. Aylardır ödeme yapılmamış bizlere verilen yanıt tokat gibiydi.

Geçen 1 yılda da kulübümüzden bu sorunla alakalı olumlu dönüş alamadık. Belediyeye dava açacaklarını söylediler sonrasında dava masrafı çok olduğundan paraları olmadığını ve dava açamadıklarını söylediler.

Hala aradığımızda belediyeden ödeme almaya çalıştıklarını yada yeni yılda bir sponsor bulunursa alacaklı olduğumuz paraların bir kısmını ödemeye çalışacaklarını belirtiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kulüp oyunculara ödeme yapmak için belediyeden bir adım beklerken, belediye cephesinde ise konu ile ilgili olarak yeni bir gelişme yok.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here