CSKA Moskova Zorlanmadı

283
THY EuroLeague
Cska Moskova düşük tempoda zorlanmadan kazandı.

THY Euroleague normal sezonunun 19.haftasında lider Cska Moskova evinde Brose  Bamberg’i ağırladı. Cska Moskova ikinci periyot başı itibariyle maçın kontrolünü eline aldı ve Brose Bamberg’i düşük tempoda oynanan maçta zorlanmadan yendi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maç Cska salonundaki bazı problemlerden dolayı 20 dakika geç başladı. Maçın geç başlamasından dolayı maç içinde oyuncuların soğuduğu birinci periyotta ortaya çıktı. Maça Brose Bamberg 5-0’lık seriyle başladı.Brose Bamberg ilk 4 dakikayı  9-5’lik üstünlükle geçince Cska Moskova koçu Dimitris Itudis mola aldı. Mola dönüşü Cska Moskova De Colo’nun önderliğinde 7-0’lık serisiyle 12-9 öne geçti. Semen Antonov ve Dorrell Wright iki takımın skor yükünü çeken oyuncular oldu ve ilk periyodu 19-18 Brose Bamberg önde geçti.

İkinci periyoda Cska Moskova hızlı başladı ve Corry Higgins önderliğinde  9-2 seri yakalayarak 27-21 öne geçti. Bu bölümde 2 takım da çok fazla top kaybı yaptı. İlk 5 dakika sonunda skor  31-23’e gelince Brose Bamberg mola  aldı. Maçta çok kaçan şut oluyor ve tempo çok düşük. İkinci periyodun bitimine 3 dakika kala skor 34-26 iken Cska Moskova mola aldı. Kalan 3 dakikada Sergio Rodriguez’in hucüm önderliğinde Cska Moskova ilk yarıyı  39-30 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta baya düşük tempoda oynanmaya devam etti, ilk 6 dakika içinde Cska Moskova 6 sayı atarken,Brose Bamberg de 5 sayı attı. Kalan 4 dakikada iki takımda önceye nazaran daha hızlı hucüm etmeye başladılar. Cska Moskova aradaki sayı farkını koruyarak üçüncü periyotu  55-46  önde kapattı.

Dördüncü periyoda Sergio Rodriguez önderliğinde Cska Moskova hızlı başladı  ve  iki dakika içinde 9-2 seri yakalayarak skoru 64-48’e getirdiler. Ardından 3 dakika boyunca iki takımda genellikle başarısız hucümlar yaptılar ve son 5 dakikaya girilirken Cska Moskova’nın 68-52 üstünlüğü vardı. Kalan dakikalarda iki takımda maçın galibinin belli olmasından dolayı fazla savunma yapmadılar, son 5 dakikada Brose Bamberg 20 sayı attı ama Cska’ya yetişmek için yeterli olmadı. Maçı 81-72’lik skorla kazanan taraf  Cska Moskova oldu.

Cska Moskova’da öne çıkan isimler 20 sayı 4 asist De Colo ve 13 sayı 6 asist Sergio Rodriguez, diğer taraftan kaybeden Brose Bamberg’de öne çıkan isimler 11 sayı 7 ribaunt Dorell Wright ve 10 sayı 6 asist 3 ribaunt Maodo Lo oldu.

Maçın Özeti:

Orhan Pehlivan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here